Drugu godinu zaredom

Golemac osvojio slovenski Kup, sjajni Zadranin MVP, Simon izgubio u finalu od Fenera

Slovenski košarkaški klub Sixt Primorska, kojeg vodi hrvatski stručnjak Jurica Golemac, drugu godinu uzastopce pobjednik je slovenskog Kupa.

Slavlje Primorske (Twitter KK Sixt Primorska)

Koparski sastav je u finalu završnog turnira koji je održan upravo u Kopru porazio Hopsi Polzelu sa 91-72.

Momčad Jurice Golemca do pobjede su predvodili MVP završnog turnira Zadranin Marjan Čakarun s 32 koša i 11 skokova, te Slovenac Žan Mark Šiško i Srbin Marko Jagodić Kuridža sa po 14 koševa.

U suparničkim redovima najefikasniji su bili Tjaž Rotar sa 17 i Donovon Jack s 15 poena.

Golemac vodi koparski sastav od 2017. godine a ovo mu je drugi trofej nakon što je i lani slavio u Kupu.

Košarkaši Fenerbahčea pobjednici su turskog Kupa nakon što su u finalu u Ankari pobijedili Anadolu Efes sa 80-70.

Fener je zadnje dvije sezone ispadao u četvrtfinalu Kupa, upravo od Efesa, no sada je uzvratio gradskom suparniku.

Momčad Željka Obradovića do pobjede su predvodili Luigi Datome s 22 poena i sedam skokova, te Kostas Sloukas sa 19 koševa i devet asistencija.

U suparničkim redovima najefikasniji su bili Adrien Moerman s 18 poena, Vasilije Micić sa 16, te Bryant Dunston s 15 poena. Hrvatski košarkaš Krunoslav Simon igrao je 32 minute za Efes postigavši 11 poena uz šut 5-11. Dodao je i šest skokova i tri asistencije.

Za Fenerbahče je bio šesti naslov u Kupu, a rekorder je Efes sa 11 osvojenih kupova.