Portland pometen

Warriorsi ''metlom'' u novo finale: Izjednačili se s legendarnim Celticsima

Warriorsi su se priključili Boston Celticsima (1957. – 1966.), koji su do sada bili jedina momčad kojoj je uspjelo ostvariti pet uzastopnih velikih finala.

Stephen Curry (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Golden State Warriorsi plasirali su se i petu godinu zaredom u finale NBA lige nakon što su sinoć u četvrtoj utakmici finala Zapadne konferencije na gostovanju sa 119:117 svladali Portland Trail Blazerse i u seriji slavili s 4:0.

U finalu čekaju boljeg iz ogleda između Milwaukee Bucksa i Toronto Raptorsa u kojem Bucksi imaju prednost od 2:1.

Nakon što su pobijedili u 11. uzastopnoj seriji u doigravanju, Warriorsi su se priključili Boston Celticsima (1957. – 1966.), koji su do sada bili jedina momčad kojoj je uspjelo ostvariti pet uzastopnih velikih finala.

Curry i Green dovoljni, a nedostaju čak trojica

Stephen Curry i Draymond Green upisali su svaki triple-double. Curry je utakmicu završio s 37 koševa, 13 skokova i 11 asistencija u svom prvom triple-doubleu ove sezone, dok je za Greena to bio četvrti s 18 koševa, 14 skokova i 11 asistencija.

Trail Blazersi vodili su 69:65 na poluvremenu i u trećoj četvrtini nakon što je McCollum zabio 11 koševa, a Lillard devet povećali su prednost na čak 17 koševa (95:78).

No Warriorsi se nisu predavali, zabili su posljednjih devet koševa u trećoj četvrtini i došli na 95:87, a onda su izjednačili na 104:104 nakon polaganja Curryja 4:34 minute do kraja. Rezultat je bio 111:111 u zadnjih minutu i 48 sekundi regularnog dijela utakmice u kojoj ni jedna momčad nije zabila koš.

Igrajući bez Andrea Iguodale, Kevina Duranta i DeMarcusa Cousinsa, Warriorsi su vodili samo 116:115 prije nego što je Curry spazio Greena, koji je bio u poziciji za tricu, što je Golden Stateu donijelo prednost od četiri koša 39,6 sekundi prije kraja produžetka.

Damian Lillard doveo je Portland na 119:117 32,8 sekunde prije kraja i Blazersi su imali loptu nakon Curryjeva promašaja. No Lillardu je šut blokirao Green i nakon što je Portland opet dobio loptu 3,3 sekunde do kraja, Lillard je promašio tricu, okončavši tako sezonu za domaćina.

Kod Portlanda najbolji je bio Meyers Leonard s 30 ubačaja, Lillard je dodao 28 koševa, a CJ McCollum 26.