Španjolci u Litvi brane naslov prvaka Europe

Gasol potvrdio nastup na Eurobasketu u Litvi

Najveća španjolska košarkaška zvijezda, centar LA Lakersa Pau Gasol, potvrdio je da će ovog ljeta zaigrati na Eurobasketu u Litvi, od 31. kolovoza do 18. rujna...

Španjolci će u Litvi braniti naslov prvaka Europe koji su, predvođeni Gasolom, osvojili prije dvije godine u Poljskoj. Prošle godine je Gasol propustio Svjetsko prvenstvo u Turskoj, na kojem su njegovi reprezentativni suigrači, uključujući i brata Marca, osvojili šesto mjesto. No, sada se vraća u nacionalnu momčad, koja će pokušati izboriti jedno od prva dva mjesta koja izravno vode na Olimpijske igre u Londonu 2012. godine.

''Moja velika želja je zaigrati za reprezentaciju na Eurobasketu u Litvi. Prema tome, ako me izbornik pozove, rado ću se odazvati. Velika je motivacija pokušati izboriti plasman na Olimpijske igre. Volio bih pomoći Španjolskoj da osvoji Europsko prvenstvo'', izjavio je Pau Gasol.