U pitanju koljeno

Galatasarayu pobjeda tek nakon produžetka, Realu se ozlijedio Fernandez!

Košarkaši madridskog Reala odigrali su još jednu neobaveznu utakmicu, ali su još jednom pobijedili.

U ogledu 6. kola skupine C Eurolige bili su bolji Charleroija, najslabije momčadi skupine, sa 93-89. Opet je Real odigrao utakmicu s mnogo poena, te je dozvoljavao sebi lagodnu igru u obrani. No, bili su igrači madridskog kluba svjesni da su mnogo bolji od Belgijanaca i da će, kada i ako zagusti, pronaći put do slavlja.

Upravo su to učinili, no postoji i jedna loša vijest za njih u ovoj utakmici. Ozlijedio im se najbolji igrač Rudy Fernandez (koljeno), a pitanje je koliko teško. Hrvatski košarkaš Ante Tomić igrao je devet minuta, te je postigao pet poena (šut 2-3, 1-1 s linije slobodnih bacanja). Najbolji igrač Reala je bio Martinas Pocius sa 20 poena.

U skupini D je Galatasaray pobijedio poljski Prokom 78-76 nakon produžetka. Prokom tako i dalje čeka prvu pobjedu, ali ovaj put poljski košarkaši mogu biti itekako ljuti na sebe jer su u zadnjih pet minuta prokockali deset poena razlike.

Lukša Andrić je kod domaćina igrao 13 minuta, te je postigao četiri poena uz dva skoka i asistenciju. Gađao je iz igre 2-2. Najbolji igrač je kod pobjednika bio Zaza Pačulia sa 19 poena i deset skokova.