Deklasirani u Londonu

Francuzi hrvatske košarkaše ostavili na 'minus 23'

Hrvatska košarkaška reprezentacija upisala je drugi poraz u nizu na pripremnom turniru za Eurobasket u Litvi koji se igra u Londonu. Nakon Australije, bolja od Hrvatske je bila momčad Francuske s uvjerljivih 83-60...

Košarkaši izbornika Josipa Vrankovića dobro su otvorili utakmicu i držali se u njoj do poluvremena, te se ni u jednom trenutku nije moglo naslutiti da bi Francuzi mogli slaviti s 23 koša razlike. Treba odmah na početku spomenuti da je Hrvatska bila na startu oslabljena neigranjem Krunoslava Simona, a nakon poluvremena u svlačionici je ostao i Marko Tomas zbog ozljede.

Prva četvrtina završila je rezultatom 17-15 za Francuze koji nisu previše toga pokazali u toj prvoj dionici. Već u idućoj su se bili odlijepili na plus osam (25-17), što su naši uspjeli sustići, a poluvrijeme je završilo 35-31 u korist Francuza.

Izgledalo je da Hrvatska igra egal utakmicu s jednim od favorita Europskog prvenstva, ali po povratku iz svlačionice na parket je izašlo pravo lice Francuske koji su nas uništili obranom. Četvrtinu su dobili rezultatom 25-10, kojom su ujedno riješili i utakmicu. Do kraja utakmice razlika je još malo narasla i zaustavila se na +23 u korist Francuza (83-60) koji su prikazanom igrom istaknuli kandidaturu za jednu od medalja na predstojećem Eurobasketu u koji počinje 31. kolovoza.

Najefikasniji kod Hrvatske reprezentacije bili su Bojan Bogdanović sa 16 i Stanko Barać s 13 poena, dok su ujednačene Francuze predvodili Tony Parker s 12, te Joakim Noah s 11 koševa. Hrvatska će posljednju utakmicu pripremnog turnira u Londonu odigrati u nedjelju protiv najslabije momčadi na turniru Kine.