FOTO Final Four: Partizan prvi finalist unatoč problemima

Košarkaši Partizana prvi su se plasirali finale ovogodišnjeg Final Foura regionalne NLB lige, kojem je domaćin Zagreb i Arena. Partizan je u petak bio bolji od Hemofarma 72-67...

Samo je u prvoj četvrtini sastav iz Vršca uspio parirati Partizanu, momčadi koja je ove sezone ugrabila i plasman na Final Four Eurolige. Vodio je Hemofarm nakon prve četvrtine 18-14, no sve nakon toga je proteklo u dominaciji igrača Dušana Vujoševića.

Do prednosti je Partizan tijekom druge četvrtine došao prvenstveno angažiranijom obranom, te odličnim napadačkim skokom, zbog kojeg su nerijetko imali i tri-četiri šuta u jednom napadu.

Na poluvremenu je Partizan imao 40-34 i nakon toga je rutinirano čuvao prednost od pet poena i više. Trideset sekundi prije kraja je zatinjala mala nada za Hemofarm jer su došli na tri poena minusa. McCalebb je promašio oba slobodna bacanja, no na drugoj strani je Mačvan promašio tricu za izjednačenje. Roberts, pak, nije propustio kao McCalebb pogoditi oba bacanja za potvrdu Partizanova slavlja.

Sa 16 poena je Roberts Lawrence bio najbolji strijelac Partizan, a tome je dodao i 12 skokova, te tri ukradene lopte. McCalebb je dodao 11 poena uz po četiri skoka i ukradene lopte.

Kod poraženih je najbolji bio Milan Mačvan sa 16 poena i pet skokova.