Euroliga: Sjajna noć Baraća, Vujčić debitirao kod Spahije

U srijedu i četvrtak su na rasporedu utakmice 2. kola košarkaške Eurolige, a u srijedu je u svom novom sastavu, istanbulskom Efes Pilsenu, debitirao hrvatski košarkaš Nikola Vujčić...

Nakon startnog poraza u produžetku od Union Olimpije u Ljubljani, igrači koje vodi hrvatski strateg Velimir Perasović uvjerljivo su na svom parketu pobijedili španjolsku Valenciju 79-63.

Gosti su uspjeli dobiti prvu četvrtinu s dva razlike (16-14), a donekle su se dobro držali do kraja prvog dijela kada su imali mali zaostatak od pet poena (34-29). No, raspali su se i nisu mogli držati jači ritam turske momčadi u nastavku, čime su Španjolci upisali drugi poraz u isto toliko nastupa na otvorenju novog ciklusa Eurolige.

Vujčić je u Perasovićevom sastavu odigrao 19 minuta, te je postigao pet poena uz šest skokova i dvije asistencije. Iz igre je gađao Vujčić 1-4, a s linije slobodnih bacanja 3-4. Sa 20 poena najbolji je kod pobjednika bio Igor Rakočević.

Drugu pobjedu su u skupini A izborili igrači Caja Laborala. Ovaj put su slavili u Poljskoj kod Prokoma 80-73. Najbolji je igrač kod španjolskog prvaka bio hrvatski košarkaš Stanko Barać. Postigao je 18 poena uz devet skokova, te jednu asistenciju, ukradenu loptu i blokadu. Iz igre je gađao 8-13, a s linije slobodnih bacanja 2-2.