Euroliga: Peras prošao 'pakao' Beograda, sjajni Barać

U sva četiri u srijedu odigrana dvoboja 2. kola Topa 16 košarkaške Eurolige pobjede su odnijeli gosti...

Od hrvatskih košarkaša najbolji je dan imao 217 cm visoki centar Stanko Barać, ali njegov Caja Laboral je poražen od Lietuvos Rytasa s 89-86.

Baski su loše otvorili utakmicu, ali odlično odigranom drugom četvrtinom su na odmor otišli s prednosšću 40-37. Ipak, nisu uspjeli nastaviti u istom ritmu u nastavku i Litvanci su u neizvjesnoj završnici došli do prve pobjede u drugom krugu natjecanja.

Barać je za nešto manje od 20 minuta na parketu postigao 15 koševa (5-7 za dvicu, 1-2 za tricu, 2-3 slobodna bacanja), uhvatio pet lopti pod obručima, ostvario tri blokade, ali i isto toliko izgubljenih lopti. Bosanski košarkaš Mirza Teletović je s 20 poena bio najefikasniji kod domaćina, dok su goste do pobjede predvodili Khalid El-Amin s 22 i Kenan Bajramović s 19 koševa.

Real Madrid je u gostima svladao Montepaschi iz Siene sa 78-68 sjajnom igrom u posljednjoj četvrtini koju je dobio 26-6, a naš Ante Tomić je za "kraljevski klub" odigrao 24 minute. Ubilježio je pritom četiri poena (šut za dvicu 2-6), te šest skokova i tri asistencije. Nikola Mirotić je sa 16 koševa bio prvo ime Reala.

Nikola Vujčić je u pobjedi svoga Efes Pilsena kod Partizana (79-76) sudjelovao s tri poena u 14 minuta. Za dva poena je šutirao 1-4, a upisao je i četiri skoka, jednu asistenciju i pet izgubljenih lopti. Igor Rakočević je s 23 poena bio najefikasniji kod Turaka. Pred čak 18 tisuća bučnih gledatelja u beogradskoj Areni ova je pobjeda i više nego važna za klub iz Istanbula.

"U svakom sportu sve zavisi od trenera, a u Efes Pilsen je - kao šti znate - u ljeto stigao novi trener. Perasović jednostavno stvara dobru kemiju u momčadi i toga su svjesni svi igrači", rekao je nakon utakmice Igor Rakočević.

Euroliga, Top 16 faza, 2. kolo:

Skupina E:

Caja Laboral – Lietuvos Rytas 86-89

Redoslijed: 1. Panathinaikos 1-0 (-1), 2. Caja Laboral 1-1, 3. Lietuvos Rytas 1-1, 4. Unicaja 0-1 (-1)

Skupina G:

Montepaschi – Real Madrid 68-78

Partizan – Efes Pilsen 76-79

Redoslijed: 1. Real Madrid 2-0, 2. Efes ilsen 2-0, 3. Montepaschi 0-2, 4. Partizan 0-2

Skupina H:

Žalgiris – Olympiacos 64-71

Redoslijed: 1. Fenerbahçe 1-0 (-1), 2. Valencia 1-0 (-1), 3. Olympiacos 1-1, 4. Žalgiris 0-2