Euroliga: Partizan srušio nepobjedivu Barcelonu

Košarkaši beogradskog Partizana ostvarili su još jednu senzacionalnu pobjedu. Nakon Panathinaikosa u Ateni pobijedili su i Barcelonu u Beogradu 67-66 nakon produžetka...

Barcelona je do dolaska u Beograd imala niz od 11 pobjeda u Euroligi, no serija je zaustavljena kod odlične Vujoševićeve momčadi koja je imala snage dobiti nakon produžetaka vjerojatno najjaču momčad Europe.

Partizan je mogao dobiti utakmicu i u regularnom dijelu, budući je tricama Rašića i Robertsa poveo 61-56 minutu i pol prije kraja. No, gosti su izjednačili na 61-61 tricom Slovenca Jake Lakoviča, a isti je igrač, također tricom, pokušao zaključiti ogled, no nije pogodio dvije sekunde prije kraja.

Barcelona je do dolaska u Beograd imala niz od 11 pobjeda u Euroligi, no serija je zaustavljena kod odlične Vujoševićeve momčadi

I u produžecima je trajala drama, a Rašić je s dva pogođena slobodna bacanja donio Partizanu 67-66. Zadnji napad je opet imala Barcelona, a pokušaj Petea Mickaela nije prošao kroz mrežicu koša.

Dugo je nakon ogleda trajalo pregledavanje snimke, budući je lopta jednim dijelom dirala mrežicu, ali se i iskoprcala iz obruča. Sudačka trojka na koncu je donijela presudu - pobjedu Partizana.

'Sve je bilo čisto k'o suza, našoj pobjedi nema prigovora,' rekao je nakon utakmice zadovoljni trener Partizana Dušan Vujošević i nastavio:

'Kada istekne vrijeme lopta se ne smije dirati ako je iznad koša. No, čim evidentno krene izlaziti, što je bio slučaj, igrači mogu skakati za njom i izbacivati je van, što je naš Roberts i napravio,' bile su riječi Vujoševića uz dodatak:

'Da nije bila u pitanju Barcelona suci bi sve dileme riješili za jednu sekundu. Ovako su gosti zbog ugleda dobili petnaestominutno pregledavanje zadnjeg napada. No, dođe na isto, naša pobjeda je zaslužena i čista.'

Olympiacos nije imao problema doći i do druge pobjede u ovoj fazi. Sa 87-69 su na svom parketu pobijedili ruski Himki, a mnogo toga se moglo predvidjeti nakon prvih deset minuta igre i domaćih 22-10.

Hrvatski košarkaš Nikola Vujčić je igrao 16 minuta, te je ubacio 11 poena uz četiri skoka i dvije asistencije. Imao je šut iz igre 5-7 i s linije slobodnih bacanja 1-2. Izraelac Halperin je sa 15 poena bio prvi strijelac 'djece Pireja'.

Poljski Prokom je iznenadio Unicaju i pobijedio u Malagi sa čak 70-50, što im je drugo slavlje u ovoj fazi natjecanja. Nevjerojatno, ali su natjerali domaćina na samo 17 poena u drugom poluvremenu.

Euroliga, Top 16, 2. kolo:

Skupina E:

Partizan - Barcelona 67-66 (produžetak)

Maroussi - Panathinikaos (četvrtak)

Redoslijed: 1. Partizan 2-0, 2. Barcelona 1-1, 3. Panathinaikos 0-1 (-1), 4. Maroussi 0-1 (-1).

Skupina F:

Efes Pilsen - Montepaschi Siena 88-78

Maccabi - Real Madrid (četvrtak)

Redoslijed: 1. Real Madrid 1-0 (-1), 2. Efes Pilsen 1-1, 3. Montepaschi Siena 1-1, 4. Maccabi 0-1 (-1).

Skupina G:

Žalgiris - CSKA Moskva 68-83

Unicaja - Prokom 50-70

Redoslijed: 1. CSKA Moskva 2-0, 2. Prokom 2-0, 3. Unicaja 0-2, 4. Žalgiris 0-2.

Skupina H:

Olympiacos - Himki 87-69

Cibona - Caja Laboral (četvrtak)

Redoslijed: 1. Olympiacos 2-0, 2. Himki 1-1, 3. Caja Laboral 0-1 (-1), 4. Cibona 0-1 (-1).