Euroliga: 'Hrvatski' Fener slavio protiv Valencije

Petnaest poena ubacio je Marko Tomas u 75-73 pobjedi Fenerbahçea protiv Valencije u utakmici 2. kola skupine H Topa 16 košarkaške Eurolige...

Hrvatski košarkaški reprezentativac do učinka je došao uz šut 1-2 za dvicu, 4-6 za tricu i 1-2 sa crte slobodnih bacanja. Odigrao je 22 minute i bio drugi najbolji strijelac u sastavu Nevena Spahije. Ömer Onan ubacio je 22. Roko Leni Ukić odigrao je nepunih 29 minuta, što je iskoristio za četiri poena (1-6 iz igre, bacanja 2-2).

Treba reći da je Fener u 37. minuti vodio 75-66, ali i dopustio gostujućom momčadi dva pokušaja za tricu i pobjedu. Oba je promašio Rafa Martinez.

Drame je bilo i u Stožicama gdje je europski prvak, Barcelona, s 68-67 bio bolji od Union Olimpije za koju posljednji napad nije iskoristio Kenny Gregory. Prvi je ovo domaći poraz Olimpije, za koju je Damir Markota ubacio 10 koševa, u Europi ove sezone. Kreirali su ga Juan Carlos Navarro s 27 poena i Erazem Lorbek s 12 koševa i sedam skokova.

Nakon uvodnog poraza kod Barcelone, Macabbi je rane zaliječio uvjerljivom 99-58 pobjedom protiv rimske Lottomatice. Od početka do kraja utakmice domaćin je u Nokia Areni dominirao tijekom igre i bez milosti prema dotučenom suparniku gomilao razliku koševa što ih je i dovelo do najuvjerljivije pobjede u klupskoj povijesti u ovoj fazi natjecanja.

Najzaslužniji za to bili su Schortsanitis s 19 poena i 10 skokova, Pargo sa 16 koševa i pet asistencija, te svestrani Perkins s po devet poena i asistencija te sedam uhvaćenih lopti. Nihad Đedović ubacio je 10 poena i imao pet skokova za Rimljane kojima je poraz drugi u skupini F.

U skupini E Panathinaikos je do druge pobjede došao svladavši Unicaju 82-56.

Rezultati 2. kola Topa 16 Eurolige:

Skupina E

Panathinaikos - Unicaja 82-56

Redoslijed: 1. Panathinaikos 2-0, 2. Caja Laboral 1-1, 3. Lietuvos Rytas 1-1, 4. Unicaja 0-2

Skupina F

Union Olimpija - Barcelona 67-68

Macabbi - Lottomatica 99-58

Redoslijed: 1. Barcelona 2-0, 2. Macabbi 1-1, 3. Union Olimpija 1-1, 4. Lottomativa 0-2

Skupina H

Fenerbahçe - Valencia 75-73

Redoslijed: 1. Fenerbahçe 2-0, 2. Valencia 1-1, 3. Olympiacos 1-1, 4. Žalgiris 0-2