Pravo iznenađenje

Euroliga: Gospićanke u gostima šokirale Rivas Ecopolis!

Košarkašice Gospića CO-a ostvarile su iznenađujuću pobjedu na startu nove sezone Eurolige.

U gostima su svladale španjolski Rivas Ecopolis sa 74-69 u 1. kolu C skupine. Gospićankama je ovo treći nastup u Euroligi. Prije dvije sezone su dobile samo jednu utakmicu, prošle sezone dvije, te niti jednom nisu uspjele proći prvi krug.

Ove sezone ekipa trenera Stipe Bralića želi proći skupinu, za što je potrebno zauzeti jedno od prva četiri mjesta. Odličnu najavu za ispunjenje tog cilja su košarkašice Gospića ponudile protiv Rivas Ecopolisa, ekipe iz predgrađa Madrida, koja ih je prošle sezone svladala u obje utakmice.

Španjolske košarkašice su dobile prvo poluvrijeme sa 37-32, ali su Gospićanke boljom igrom u nastavku stigle do velikih bodova.

Najefikasnija u ekipi Gospića je bila Amerikanka Julia McBride s 15 koševa. Sanfra Madrić i Jelena Ivezić, najveće uzdanice Gospića, postigle su obje po 12 koševa. Usto je Ivezić imala sedam skokova i dvije asistencije, a Mandir, koja je provela više od 34 minute na parketu, 6 skokova i tri asistencije.

Dodajmo da Iva Slišković, hrvatska igračica u redovima domaće ekipe, nije ulazila u igru.

Splićanka Ana Lelas je u domaćoj pobjedi Montpeliera protiv Taranta u 23 minute igre postigla 9 koševa uz 3 skoka.

U 2. kolu Gospić CO putuje u Taranto (20. listopada), a u 3. kolu će odigrati prvu utakmicu pred svojim navijačima protiv Košica 26. listopada.