Euroliga: Cibona si zagorčala život kod Žalgirisa

Bez ikakve šanse su košarkaši Cibone bili u utakmici 9. kola skupine A Eurolige kod Žalgirisa. Litavska momčad je pobijedila 68-61...

Otvaranje utakmice je vidno usmjerilo cijeli daljnji ogled, a nakon startnih 13-0 za Žalgiris košarkaši hrvatske momčadi više nisu mogli skupiti snage niti znanja za povratak.

Razlika se i nakon 13-0 konstantno penjala, pa je tako u jednom trenutku prve četvrtine bilo i plus 16 (22-6), te u drugoj četvrtini 39-23. Zadnji prividni kontakt Cibona je napravila u trećem periodu igre kada su došli do minusa od 11 poena (51-40), ali odgovor domaćina je opet bio jak i konkretan.

Podigli su razliku na 18 poena (62-44) i time se rasplinula i posljednja šansa Cibone, koja je igrala bez Jamonta Gordona i Vedrana Vukušića, da može napraviti veliki preokret. Opuštanje Žalgirisa na kraju utakmice iskoristila je Cibona tek za, na kraju, prihvatljivih 68-61. Podsjetimo da je Cibona pobijedila istog suparnika u Zagrebu sa 12 razlike (64-52).

Marko Tomas je sa 18 poena bio najbolji igrač Cibone, a ostvario je i tri skoka. Dvoznamenkasti broj poena (11) još su ubacili Rozić i Princ. Kod domaćina je prednjačio Marcus Brown sa 20 poena i četiri asistencije.

Bio je ovo sedmi poraz Cibone u Euroligi, a toliko ih ima i Žalgiris. Te se dvije momčadi nalaze na začelju ljestvice skupine A. Želi li vidjeti TOP 16 Ciboni će se morati štošta poklopiti. Prvo, Asvel mora izgubiti večeras od Barcelone, a zatim u posljednjem kolu Cibona mora pobijediti Asvel više od tri razlike, dok Fenerbahče mora svladati Žalgiris.

Euroliga, 9. kolo, skupina A:

Žalgiris - Cibona 68-61

Asvel - Barcelona (kasnije)

Redoslijed: 1. Barcelona 8-0 (-1), 2. Montepaschi 8-1, 3. Asvel 3-5 (-1), 4. Fenerbajçe 3-6, 5. Cibona 2-7, 6. Žalgiris 2-7.