Eurocup: Vrijedna pobjeda Cedevite u Izraelu

Košarkaši Cedevite su s uspjehom obavili gostovanje u Izraelu, u sklopu 5. kola skupine D Eurocupa. Pobijedili su sa 84-73 Hapoel Galil i tako došli do treće pobjede u ovom natjecanju...

Korak je ovo naprijed prema cilju, a to je plasman u drugi krug natjecanja, što donosi jedna od prve dvije pozicije. Hapoel je dominirao samo u prvoj četvrtini ogleda, koju su njihovi košarkaši dobili sa 23-18. No, sve ostalo je prošlo u diktiranju ritma od strane momčadi Aleksandra Petrovića. Na poluvrijeme su igrači Cedevite otišli sa 43-37, a put do pobjede su pogotovo popločali mudrom i kvalitetnom igrom u zadnjoj dionici.

Mirno su izvodili slobodna bacanja i odrađivali obrambene zadatke za konačnu pobjedu 84-73. Sa 17 poena je najbolji kod Cedevite bio Marino Baždarić. Damjan Rudež mu je bio odlična pratnja sa tek poenom manje.

Spomenimo da je domaćin igrao strahovito nervozno, te su tijekom utakmice izgubili čak 19 lopti.

U posljednjem kolu, 21. prosinca, Cedevita dočekuje Azovmaš i čak uz minimalni poraz mogu dalje. Naime, Cedevita je tu momčad dobila sa 72-69 u gostima, te poraz do tri poena također dalje vodi hrvatsku momčad.

Recimo da se na tronu ljestvice nalazi grčki Aris koji je, kao i Cedevita, u ovom kolu bio uspješan gost. Slavili su kod Azovmaša 82-77, a za domaćina je debitirao Drago Pašalić, dojučerašnji igrač Cibone. Za 20 minuta je Pašalić ubacio šest poena uz četiri skoka i dvije asistencije.