Eurocup: Poraz desetkovane Cedevite u Grčkoj

Košarkaši Cedevite nisu bili uspješni u 4. kolu skupine D Eurocupa. Gostovali su u Solunu, te ih je grčki Aris pobijedio 85-76. Time je ujedno uzvratio hrvatskoj momčadi za prošlotjedni poraz nakon produžetka...

Cijelu je utakmicu momčad Aleksandra Petrovića provela u zaostatku, no rezultatski razdor se počeo topiti u posljednjoj četvrtini, a dvije minute prije kraja je tricom Vladimir Krstić smanjio na samo 75-74. No, do kraja je Aris napravio seriju 10-2 i time ostavio Cedevitu prilično daleko od moguće pobjede i iznenađenja. Aris je, ujedno, ovim slavljem došao do treće pobjede, dok po dvije imaju Cedevita i Azovmaš. Ukrajinska momčad je na svom parketu u Mariupolju pobijedila Hapoel Galil 92-88.

Najveća enigma za obranu Cedevite je bio Charalampidis koji je postigao 16 poena i imao samo jedan promašeni šut iz igre (tricu). Anthony Tucker je, pak, ubacio 15 uz šest skokova i tri asistencije za Aris.

Kod Cedevite su dominirali Damjan Rudež sa 23 poena (8-10 šut za dva poena), uz po tri skoka i asistencije, dok je Trent Plaisted ubacio 22 poena uz šest skokova.

>> Eurochallenge: Zadar slavio protiv Turaka

U pretposljednjem 5. kolu Cedevita gostuje u Izraelu kod Hapoel Galila.

Vatreno je bilo i u ostalim skupinama košarkaškog Eurocupa. A nakon 4. kola, još su samo tri momčadi neporažene. U pitanju su ALBA Berlin, Göttingen i Benetton.

Ova potonja momčad, koju vodi hrvatski izbornik Jasmin Repeša, a u njoj igraju Sandro Nicević i Hrvoje Perić, drugi put je unutar osam dana, pobijedila španjolski Estudiantes, koji je uzgred rečeno prije tri dana na koljena bacio aktualnog prvaka Europe Barcelonu. Benetton je u Trevisu slavio 79-72 u ogledu skupine F.

Sandro Nicević je za 25 minuta ubacio devet poena, uz dva skoka i jednu asistenciju, odnosno, ukradenu loptu. Iz igre je gađao 3-9, a s linije slobodnih bacanja 3-6. Hrvoje Perić je igrao 15 minuta i ubacio četiri poena. Imao je dvije asistencije, te po skok i ukradenu loptu. Za dva poena je gađao 2-5, dok je promašio jednu tricu.

Najuvjerljivi je u utorak bio ruski UNIKS i to na gostovanju u Francuskoj. Prije sedam dana su izgubili od Le Mansa na domaćem parketu, ali je uzvrat bio upečatljiv, pobijedili su 98-65. Hrvatski košarkaš Marko Popović je za pola sata igre ubacio 17 poena. Imao je i na utakmici rekordnih sedam asistencija, kao i pet ukradenih lopti, tri skoka, ali i četiri izgubljene lopte. Za dva poena je gađao 2-3, za tri 4-6, a s linije slobodnih bacanja 1-2.

Beşiktaş je u skupini B pobijedio na svom parketu Asvel 80-74 uz devet poena, pet skokova i tri asistencije Allena Iversona, nekadašnje ikone u NBA ligi. Bolju statistiku od njega je ostvario centar gostujuće momčad, Hrvat Andrija Žižić. Ubacio je 17 poena za pola sata igre, uz tri skoka i jednu izgubljenu loptu. Imao je Žižić 50-postotni šut iz igre (7-14), kao i 3-4 za jedan poen.

Spomenimo nadalje da je Lukša Andrić postigao četiri poena, uz tri skoka, u porazu svog Galatasarayja kod Panelliniosa (66-62, skupina E), dok je donedavni igrač Cibone Mario Delaš ubacio dva poena u porazu Siauliaija 89-70 (skupina C) na domaćem parketu protiv španjolske Gran Canarije.