Eurocup: Cedevita u tijesnoj završnici slavila u Ukrajini

Košarkaši zagrebačke Cedevite došli su do prve pobjede u skupini D Eurocupa na gostovanju kod ukrajinskog Azovmaša, rezultatom 72-69...

Cedevita je sjajno otvorila utakmicu, povela sa 7-0 i 12-2 i spriječila na taj način domaćine da i u jednom trenutku budu u prednosti. Istina, vratila se momčadi iz Mariupolja na 19-20 početkom druge četvrtine, ali Zagrepčani su odgovorili serijom 10-0 i ponovno pobjegli.

Na poluvremenu su vodili sa 41-31, a Azovmaš je ponovno zaprijetio u trećoj četvrtini, došavši u jednom trenutku na 46-48. No, na ulasku u posljednju dionicu igre opet je prednost gostiju iznosila plus deset (61-51).

Petrovićeva je momčad novom serijom u prvim minutama zadnje četvrtine došla i do 67-51, ali Azovmaš je uzvratio s 11-0 i uveo utakmicu u neizvjesnu završnicu u kojoj su se Cedevitini košarkaši ipak pokazali mirnijima s crte slobodnih bacanja.

Najbolji u momčadi iz Sutinskih vrela bio je Vedran Vukušić s 19 poena i 11 skokova. Marino Baždarić je dodao 17 koševa, a blizu triple-double učinka je bio Dontaye Draper s deset poena, devet asistencija i osam skokova. Domaće je s 26 koševa i osam skokova predvodio Ramel Curry.

Azovmash 69
Igrač Min. Šut 2 Šut 3 Šut 1 Sko. Ast. Poe.
H. Kovacevic 09:09 1-2 0-0 0-0 1 0 2

Spomenimo i da je ruski UNIKS u skupini A uvjerljivo nadigrao turski Banvit s 80-52. Marko Popović je za momčad iz Kazanja za 28 minuta ubacio 13 koševa (šut za dva poena 3-5, za tricu 2-4, slobodna bacanja 1-2), te dodao sedam asistencija i četiri skoka.