Eurocup: Cedevita obranila ogromnu prednost u Moskvi

Minimalni poraz vrijedan uvjerljive ukupne pobjede ostvarili su košarkaši zagrebačke Cedevite na gostovanju kod moskovskog Dinama, u uzvratnoj kvalifikacijskoj utakmici za Eurocup…

Nakon pobjede od 36 koševa razlike u Zagrebu u prvoj utakmici, bilo je jasno da je momčad Aleksandra Petrovića napravila 99 posto posla, a ostatak je obavila u Moskvi. Dinamo je na kraju pobijedio 73-72 (40-35), lako su mogli pobijediti i Zagrepčani, ali ostvarili su ono po što su došli - plasman u Eurocup, a to je jedino važno.

Gosti su dobili prvu četvrtinu 22-20, ali u drugoj je Cedevita ušla u napadačke probleme, pa je Dinamo poveo i s 10 koševa razlike (34-24). No, do odmora je hrvatska momčad spustila zaostatak na minus 5, a najbolje je odigrala treću četvrtinu, koju je dobila s 25-15. U zadnjih 10 minuta je oko 1.500 gledatelja gledalo neizvjesnu utakmicu, neizvjesnu samo oko pobjednika ove utakmice.

Kao što smo spomenuli, mogli su Zagrepčani slaviti pobjedu i u Moskvi, jer su tricom Vladimira Krstića tri i pol minute prije kraja poveli sa 67-65, no, završnica je ipak pripala momčadi u kojoj je najveće ime trener - Sergej Bazarevič.

Corsley Edwards bio je najbolji u Cedeviti s 18 koševa i 6 skokova. Dontaye Draper dodao je 11 poena i 9 asistencija, a Robert Troha upisao je 10 koševa. Dinamo je predvodio Aleksej Žukakenko sa 17 koševa i 5 skokova.

Uz Cedevitu, plasman u Eurocup u kvalifikacijama s dosad izborili Hapoel Migdal i Beşiktaş još u utorak, te u srijedu Azovmaš, Aris i Galatasaray.