Eurochallenge: Zadar opet izgubio u Višnjiku

Košarkaši Zadra izgubili su i treću utakmicu u skupini L Eurochallenge Cupa. Nakon Oostendea na zadarskom parketu je slavio i Lokomotiv Kuban sa 81-71...

Nakon izjednačenog prvog poluvremena, u trećoj četvrtini su gosti pobjegli na deset poena razlike. Zadrani su smogli snage za povratak, ali i očito ispuhali za odlučujuće trenutke utakmice, pa su tako napadački potpuno podbacili u samoj završnici.

Zadar je tako prikovan za samo dno ljestvice i sve je manje nade da će izboriti prolaz dalje.

U Marku Caru su zadarski košarkaši opet imali vođu, a utakmicu je dotični završio sa 20 poena i sedam asistencija. Imao je i tri ukradene lopte, ali i čak šest izgubljenih. Za dva poena je gađao 3-7, za tri poena 3-8, a s linije slobodnih bacanja 5-7. Pavle Marčinković je ubacio 11 poena uz četiri skoka, dok je Brandon Brown ubacio osam poena uz 14 skokova.

Jeremiah Massey je sa 22 poena i osam skokova bio najveća opasnost za zadarski koš i prvi čovjek u gostujućem dresu.

Eurochallenge Cup, skupina L, 4. kolo:

Zadar - Lokomotiv Kuban 71-81
Oostende - Prostejov (kasnije)

Redoslijed: 1. Oostende 3-0 (-1), 2. Lokomotiv 2-2, 3. Prostejov 1-2 (-1), 4. Zadar 1-3.