Eurochallenge Cup: Zagreb 'pao' u produžetku

Košarkaši Zagreba poraženi su u otvarajućoj utakmici sezone u Eurochallenge Cupu. U Draženovom domu "mrave" je porazio njemački prvoligaš Telekom Bonn rezultatom 100-96 nakon produžetka...

Iako je veći dio utakmice proveo u rezultatskom minusu, Zagreb je u samoj završnici imao priliku za slavlje. Naime, minutu i 15 sekundi prije kraja imali su "mravi" vodstvo 81-78 i napad, ali potom je Gregory Renfroe izgubio loptu, a 29 sekundi prije kraja Jeremy Hunt je tricom postavio, pokazalo se, konačan rezultat u prvih 40 minuta.

Tako se otišlo u produžetak, a ondje je Telekom startao serijom 8-0. Zagreb se uspio vratiti i u dva je navrata, nakon trice Renfroea i zakucavanja Marija Kasuna, došao na samo koš zaostatka, ali nije uspio izvući pobjedu.

Hrvatski reprezentativac Luka Žorić bio je najbolji igrač kod Zagreba s 29 koševa i 10 skokova, Renfroe je upisao 19 koševa, 6 skokova i 5 asistencija, dok je Damir Mulaomerović zabio 17 koševa uz šest asistencija, ali i izgubljenu loptu pred sam kraj koja je zapečatila poraz momčadi Denisa Bajramovića.

S druge strane, najviše su se istaknuli Hunt s 25 koševa i Chris Ensminger s 19 koševa i 10 skokova.