Nikad teže do medalje

Eurobasket 2011: Hrvatska kreće protiv Finske

Završene su dodatne kvalifikacije za Eurobasket u Litvi tako da su napokon poznati svi sudionici...

Finska je u Coimbri pobijedila domaći Portugal 86-78, čime je osigurala prvo mjesto u skupini, a time i nastup u skupini C na Eurobasketu, u kojoj se nalazi i hrvatska reprezentacija...

U skupini od tri reprezentacije, prve dvije su izborile plasman na Europsko prvenstvo. Finska je prva sa sve četiri pobjede, Portugal drugi s omjerom 2-2, tako da će i on na europsku smotru, ali u skupinu A, (u kojoj su domaćin Litva, Španjolska, Turska, Velika Britanija i Poljska), dok je bez Eurobasketa ostala Mađarska koja je izgubila sve četiri utakmice.

U ogledu Portugala i Finske, događali su se veliki preokreti. Finci su poveli 9-2, ali je Portugal krajem prvog poluvremena poveo s 18 koševa razlike, 45-27. No, Finci su boljom igrom u nastavku osigurali prvo mjesto u skupini. Predvodio ih je Petteri Koponen s 26 koševa.

Portugalu je za osvajanje prvog mjesta u skupini bila potrebna pobjeda s više od 12 koševa razlike, jer su s tolikom razlikom izgubili u gostima kod Finske.

Prema tome, Finska će na Europskom prvenstvu u Litvi, koje se održava od 31. kolovoza do 18. rujna, igrati u skupini C, u kojoj su još Hrvatska, Grčka, Crna Gora, Makedonija i Bosna i Hercegovina.

Hrvatska će prvi nastup u skupini 31. kolovoza imati baš protiv Finske.