U20 Europsko prvenstvo

Hrvatska u četvrtfinalu, Velika Britanija senzacionalno izbacila Srbiju

Prošle godine bili su srebrni, a i sada su blizu borbe za medalje.

Hrvatski košarkaški reprezentativci do 20 godina izborili su mjesto u četvrtfinalu Europskog prvenstva koje se održava u Izraelu, nakon što su u srijedu u Tel Avivu svladali vršnjake iz Poljske s 89:75 u utakmici osmine finala.

Hrvatsku reprezentaciju su do uvjerljive pobjede predvodili Antonio Jordano sa 21 košem te Toni Nakić i Domagoj Šarić s 15 poena svaki. Hrvatska repreznetacija pod vodstvom izbornika Damira Rajkovića je u grupnoj fazi natjecanja poražena od Španjolske (73:85), a nakon toga je ostvarila pobjede protiv Njemačke (80:69) i Latvije (90:78).

Za plasman u polufinale Hrvatska će igrati protiv Francuske koja je u osmini finala svladala Ukrajinu sa 68:40.

Pravu senzaciju napravila je Velika Britanija koja je u osmini finala svladala Srbiju sa 77:72, a iznenađujuća je i uvjerljiva pobjeda Njemačke nad Grčkom (82:54). Tako će se Njemačka i Velika Britanija boriti za polufinale, a Srbija i Grčka za plasman od 9. do 16. mjesta.

Utakmica Hrvatske i Francuske na rasporedu je u četvrtak, s početkom u 12.45 sati po srednjoeuropskom vremenu.

Prošlogodišnja generacija hrvatskih košarkaša do 20 godina osvojila je srebrno odličje na EP-u u Njemačkoj, također pod izborničkim vodstvom Damira Rajkovića.