Košarka
SPORTOVI
Košarka

Dražen dobiva spomen sobu u Šibeniku

Nakon što je dobio muzej u Zagrebu, legendardni hrvatski košarkaš Dražen Petrović u rodnom Šibeniku bi trebao dobiti spomen sobu.

gol expired (Foto: DNEVNIK.hr)

Biserka Petrović, majka prerano preminulog košarkaškog asa Dražena Petrovića i predsjednica Izvršnog odbora Zaklade koja nosi ime tog velikana, te arhitekt Nikša Bilić predstavili su danas u šibenskoj Gradskoj knjižnici Jurja Šižgorića projekt uređenja spomen sobe Dražena Petrovića.

Spomen soba se uređuje u stanu u šibenskoj ulici Petra Preradovića, na broju 3 gdje je Dražen odrastao, te učinio svoje prve košarkaške korake.



Biserka Petrović istaknula je kako bi spomen soba trebala biti otvorena na godišnjicu Draženove smrti 7. lipnja ove godine, no ako do tada sve ne bude gotovo, onda makar za njegov rođendan 22. listopada.

Spomen soba djelovat će kao odjel Muzejsko-memorijalnog centra Dražen Petrović iz Zagreba, a odlično će se uklopiti i sa spomen parkom kojega Grad Šibenik u neposrednoj blizini treba početi graditi ove godine, istaknuo je arhitekt Nikša Bilić.

Gotov je kip Dražena kojega je Grad Šibenik naručio od kipara Kažimira Hraste kako bi ga postavio na područje spomen parka na Baldekinu, i trebao bi biti postavljen do kraja godine, a otvorenjem spomen sobe, naglasio je arhitekt Bilić, Šibenik bi konačno svojim posjetiteljima, zaljubljenicima u košarku i Dražena, mogao ponuditi nekakav sadržaj u spomen tom velikanu.

Bilić je kazao kako bi šibenski odjel Muzeja Dražena Petrovića trebao pričati priču o njegovom životu prije no što je otišao u Zagreb i zaigrao za Cibonu, budući da se u zagrebačkom Muzeju priča o njegovim velikim svjetskim uspjesima.

Draženova soba trebala bi ostati netaknuta, onakva kakvu je košarkaš ostavio, dok bi se u ostatku stana trebali nalaziti eksponati, te prostor za projekcije u kojem bi se prikazivali isječci iz Draženove karijere. (Hina)

Nastavi čitati
divider

Još vijesti
divider

 
Prati nas na Instagramu!
Veliki derbi Hajduka i Dinama ponovo su obilježile baklje i pirotehnika. 😐

📸: Ante Cizmic / CROPIX
Može li Bjelica izvesti Dinamo iz krize? 🤔

📸: Ante Cizmic / CROPIX
Ostao je još samo Joškov džemper... ⚽

Hvala vam što ste dio zajednice koja ponosno ističe poruku: I MI POMAŽEMO KAMENČIĆIMA! ❤
Najnovije pojačanje UPU ekipe i ozbiljni fantazista - Stipe. ❤️

Evo i njegovih par fotografija s posljednja dva snimanja pa da tako najavimo večerašnju derbi epizodu koju možete pratiti od 21:00 na našem portalu. 🎬

Bokin džemper u kojem Stipe dominira na fotografijama je razgrabljen tijekom ovog vikenda. Ostalo je još samo nekoliko primjeraka Joškovog džempera. Pa bacite oko na link u storyju. 😍