slab učinak bendera

Devin Booker ubacio 59 od 92 poena Phoenixa, Orlando razbio Philadelphiju

Košarkaš Phoenixa Devin Booker ubacio je 59 od 92 poena svoje momčadi.

Devin Booker (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Phoenix Sunsi Dragana Bendera sinoć su doživjeli visoki poraz od Utah Jazza koji su kod kuće slavili sa 125-92, a poraženoj momčadi nije pomoglo ni 59 koševa Devina Bookera.

Jazz je predvodio Rudy Gobert sa 27 ubačaja i 10 skokova, što mu je 59 double-double ove sezone, a upisao je i rekord stigavši do 274 zakucavanja u jednoj sezoni. Prijašnji rekord sa 269 zakucavanje u jednoj sezoni držao je Dwight Howard iz sezone 2007./2008.

Dragan Bender je odigrao 23 minute za Phoenix u i tom je vremenu zabio četiri koša (šut iz igre 1/2, trice 1/1) i dodao tome tri skoka.

Portland Trail Blazersi su nakon dva produžetka sa 148-144 bili bolji od Brooklyn Netsa, a utakmicu je obilježila teška ozljeda Jusufa Nurkića koji je utakmicu završio sa 32 koša i 16 skokova. Nurkić je pri doskoku slomio nogu 2:22 minute prije kraja drugog produžetka.

Damian Lillard je dodao 31 koš i 12 asistencija za Blazerse koji su šestu godinu zaredom osigurali doigravanje.

Orlando Magic je sa 119-98 bio bolji od Philadelphije 76ersa, a do pobjede ga je vodio Nikola Vučević s 28 koševa i 11 skokova. Zahvaljujući ovoj pobjedi Orlando je napravio velik korak prema nastupu u doigravanju, zaostaje samo pola utakmice za Miamijem u borbi za osmo mjesto na Istoku. Te dvije momčadi igraju danas u Miamiju.

Evan Fournier je ubacio 24 koša uz sedam asistencija za Orlando, a Joel Embiid je sa 20 koševa i 10 skokova predvodio Sixerse.

Memphis Grizzliesi su kod kuće sa 115-103 nadigrali Oklahomu City Thunder, a Bruno Caboclo je u pobjedi zabio 24 koša.

Caboclo u prijašnjih 60 NBA utakmica u zadnjih pet sezona nije zabio više od 16 koševa, a sinoć je s 11 skokova također izjednačio i najbolji učinak karijere u skokovima.

Paul George je predvodio Thunder sa 30 ubačaja, a Dennis Schroder je dodao 26.

NBA utakmica, ponedjeljak:

Orlando Magic - Philadelphia 76ers 119-98

Memphis Grizzlies - Oklahoma City Thunder 115-103

Utah Jazz - Phoenix Suns 125-92
(Dragan Bender je odigrao 23 minute za Phoneix, zabio je četiri koša i upisao tri skoka)

Portland Trail Blazers - Brooklyn Nets 148-144