NBA liga

Detroit šokirao Indianu, Clippersi razbili Spurse

Košarkaški NBA klub Oklahoma City ostao je jedini neporažen na domaćem parketu u ovoj sezoni, nakon što je Detroit priredio iznenađenje i savladao Indianu...

U noći s ponedjeljka na utorak Pistonsi su kao gosti slavili sa 101-96, te tako nanijeli Pacersima prvi ovosezonski poraz na njihovom parketu. Sve je krenulo krivo po Indianu u prvoj četvrtinu, u kojoj je primila čak 30 poena! Valja spomenuti da Pacersi, koji su inače poznati po svojoj sjajnoj obrani, u prosjeku drže svoje suparnike na manje od 90 poena po susretu.

Detroit je nakon toga dobio i drugu četvrtinu, a onda je u drugom poluvremenu održavao stečenu prednost. Indiana se vratila u završnici u dva navrata na svega -2, no Detroit je svaki put u takvoj situaciji odgovorio košem.

Jedan od ključnih razloga zbog kojeg je Detroit slavio je bila dominacija pod obručima. Pistonsi su potvrdili svoju dominaciju u skakačkom pogledu u čemu su uništili Indianu s čak 15 skokova više (55-40).

Spomenimo i da je Josh Smith predvodio Detroit do pobjede s 30 poena i sedam skokova, dok je kod domaćina najbolji bio Lance Stephenson s 23 ubačaja, sedam skokova i šest asistencija.

Aktualnog prvaka NBA lige, Miami Heat, razljutilo je vodstvo Utah Jazza na poluvremenu i to na njegovom parketu, pa je u nastavku u potpunosti demolirao goste iz Salt Lake Cityja. Utah je na poluvremenu vodila s 50-47, no drugi je dio utakmice izgubila sa 70-44!

LeBron James je predvodio prvake u sve tri statističke kategorije i to s 30 poena, devet skokova i isto toliko asistencija. Kod gostiju je Alec Burks ubacio 31 koš i upisao sedam asistencija.

U Los Angelesu je teško stradao aktualni viceprvak San Antonio, koji je od Clippersa poražen sa 115-92. Spursi su se kolko tolko držali do posljednje dionice (-8), no potom ih je momčad Doca Riversa "otpuhala" s terena rezultatom 37-22 u posljednjih 12 minuta. Clipperse je do pobjede predvodio Blake Griffin s 27 poena i devet skokova, dok je Chris Paul pridodao 23 uz osam skokova i sedam asistencija. Tim Duncan je bio najraspoloženiji kod Spursa sa 17 poena i 11 skokova. (TS)