Debakl Kasuna i društva u Španjolskoj!

Pravi su debakl doživjeli košarkaši Zagreba u uzvratnom ogledu kvalifikacija za Eurocup kod Gran Canarije.

Nakom minimalne 71-69 pobjede u Trnskom, košarkaši Zagreba su u uzvratu doživjeli poraz od čak - 36 poena razlike! Bilo je 96-60 za španjolskog prvoligaša.

Zagreb na ovom gostovanju nije imao apsolutno nikakve šanse. Kako je trajala utakmica tako su igrači iz Trnskog upadali u sve veći ponor, bez nade da se mogu vratiti u rezultatsku neizvjesnost.

Nakon prve četvrtine su zaostajali 17 poena (27-10), na poluvremenu već 26 poena (55-29), a raspad sistema je nastavljen i u nastavku, pa je španjolska momčad u određenim dijelovima utakmice imala i 40 poena prednosti.

Sa 24 poena je Jaycee Carroll predvodio domaću momčad, dok iz Zagreba izdvajamo tek Alexa Renfoea sa 14 poena i četiri skoka. Skupo pojačanje Mario Kasun, koji zbog probpema s trbušnim zidom nije mogao dati 100% - za 20 minuta ubacio je tek 6 koševa uz 5 skokova (šut iz igre 3-10).

Iako je trener Zagreba Denis Bajramović uoči uzvrata optimistički najavljivao kako 'u Španjolsku ne odlaze s bijelom zastavom' - realnost je bitno drugačija.

Tako će momčad koja u sastavu ima nekoliko bivših (Mulaomerović, Kasun) i sadašnjih reprezentativaca (Žorić, Simon) te extra talentirane igrače kao što su Šarić, Prostran i Halilović - priliku za popravni imat će kroz bitno slabije natjecanje FIBA Eurochallenge Cup.

Talijanski Benetton se lakoćom plasirao u Eurocup preko ciparskog Apeola. Prvu su utakmicu Talijani u gostima dobili 97-55, a uzvrat u Trevisu sa 84-63.

Hrvatski košarkaš Hrvoje Perić bio je najbolji pojedinac u Benettonu kojeg vodi bivši hrvatski izbornik Jasmin Repeša. Perić, kojeg je ljetos Zadar prodao Unicaji iz Malage (posuđen u Benetton) postigao je 16 poena uz sedam skokova. Za dva poena je gađao 6-11, dok je pogodio jednu tricu i jedno slobodno bacanje.