VIŠE LOŠE NEGO DOBRO

Debakl Cibone, u Draženovom domu zaleđena na -32: Zadar slavio, Split poražen u Čačku

Samo onaj ove sezone najbolji hrvatski klub uspio je slaviti u ovom kolu ABA košarkaške lige.

Dino Repeša i igrači Cibone (Foto: Ronald Gorsic / CROPIX)

Košarkaši Cibone u susretu su 17. kola regionalne ABA lige pretrpjeli visok 66-98 (16-21, 13-25, 18-25, 19-27) poraz od Budućnosti iz Podgorice.

Jakov Mustapić je sa 18 koševa bio najefikasniji kod Cibone, dok je Vladimir Mihailović ubacio 18 za Budućnost.

Cibona je bila u rezultatskom priključku samo u prvih 12 minuta kada je bilo samo 21-20 za Budućnost, a tada je krenula kanonada trica crnogorskog sastava koji je već do poluvremena napravio veliku prednost od 46-29. U nastavku je bilo i najvećih 36 razlike za Budućnost.

Zadar slavio bez Božića i Ramljaka

Košarkaši Zadra u susretu su 17. kola regionalne ABA lige kao domaćini u dvorani "Krešimir Ćosić" svladali Krku iz Novog Mesta sa 70-53 (23-12, 11-16, 19-13, 17-12).

Lovro Mazalin i Karlo Žganec su sa 16 po koševa bili najefikasniji kod Zadra, Dario Drežnjak je dodao 14, dok su Miha Cerkvenik sa 14 i Marko Radovanović sa 13 poena bili najučinkovitiji kod Krke.

Iako su igrali bez ozlijeđenih Marka Ramljaka i Luke Božića, Zadrani su protiv jedne od najslabijih momčadi natjecanja kontrolirali susret od samog početka. Velikom serijom 17-0 krajem prve i početkom druge četvrtine odvojili su se na 32.-12, ali potom su se malo opustili. Gosti su zaigrali zonsku obranu kojom su premetili napad Zadra, a Cerkvenik je s tri bezane trice smanjio na samo 34-28 na kraju prvog poluvremena.

U nastavku je Zadar ipak uspio ponovno izgraditi dvoznamenkastu prednost i mirno priveo dvoboj kraju.

Split puno zabio, još više primio

Košarkaši Splita u susretu su 17. kola regionalne ABA lige izgubili na gostovanju kod izravnog konkurenta za plasman u doigravanje Borca iz Čačka sa 83-93 (28-29, 19-19, 19-18, 17-27).

Shannon Shorter sa 21 i Lewis Sullivan sa 15 koševa bili su najefikasniji kod Splita, dok su Borac predvodili Aleksa Uskoković sa 24 i Bojan Tomašević sa 20 poena.

Ključnom se pokazala trica Tomaševića za 87-83 na ulasku u posljednju minutu susreta, potom su Shorter i Perković promašili napade Splita da bi nakon nesportskog prekršaja Shortera na Tomaševiću 27 sekundi prije kraja pitanje pobjednika bilo riješeno.