Loše razdoblje

Dario Šarić ispao iz forme i završio na klupi: Konkurenti ugrabili priliku

Lošiji Šarićevi nastupi u posljednje vrijeme koštali su ga statusa u momčadi pa je Šibenčanin u dvoboju protiv Knicksa dobio tek 3:58 minuta tijekom kojih je uputio jedan neprecizan šut za tricu te sakupio jedan skok.

Košarkaši Phoenix Sunsa ostvarili su treću pobjedu u posljednja četiri nastupa svladavši na svom terenu New York Knickse sa 120-112, no hrvatski reprezentativac Dario Šarić u ovom susretu po prvi put ove sezone nije započeo utakmicu u početnoj petorci Sunsa.

Da će Šariću biti teško vratiti minutažu, pokazali su i učinci dvojice visokih igrača Sunsa koji su započeli susret protiv Knicksa, Aron Baynes je ubacio 20 koševa uz 12 skokova, a DeAndre Ayton 15 poena uz 13 skokova.

Najefikasniji u domaćim redovima bio je Devin Booker sa 38 ubačaja, Kelly Oubre je dodao 29, dok Knicksi nisu uspjeli produžiti pobjednički niz na duže od tri utakmice usprkos 25 pogodaka Marcusa Morrisa, 15 ubačaja Elfrida Paytona te po 13 poena i skokova Juliusa Randlea.

S omjerom pobjeda i poraza 14-21 Phoenix se nalazi na 10. mjestu Zapadne konferencije, dok je New York sa 10-25 pretposljednji, 14. na Istoku.

Portland Trail Blazersi prekinuli su niz od pet poraza 122-103 gostujućim uspjehom protiv najslabije obrambene momčadi lige Washington Wizardsa. Tri igrača Blazersa ubacila su više od 20 koševa, Damian Lillard 35, CJ McCollum 24, a Hassan Whiteside 23 uz 21 skok, dok je priliku dobio i Mario Hezonja koji je za 17:41 minuta provedenih u igri ubacio 10 koševa (šut za dva 4-4, trica 0-3, slobodna bacanja 2-3) uz jednu osvojenu loptu. Kod slabih domaćina istaknuo se Jordan McRae koji je ušavši s klupe postigao 35 poena.

Portland je sa 15-21 trenutačno deveti na Zapadu s pobjedom više i dva poraza više od osmog San Antonija koji drži posljednje mjesto koje vodi u doigravanje, dok je Washington 13. na Istoku sa 10-24.

U derbiju večeri Houston Rocketsi su na svom terenu svladali Philadelphia 76-erse sa 118-108 nanijevši tako gostima četvrti uzastopni poraz. Vrhunsku utakmicu odigrao je James Harden ostvarivši prvi "triple-double" sezone sa 44 koša, 11 skokova i 11 asistencija, Clint Capela je dodao 30 ubačaja i 14 skokova, dok Sixersima nije bio dovoljan ni "triple-double" Bena Simmonsa od 29 pogodaka, 13 skokova i 11 asistencija niti 24 ubačaja Tobiasa Harrisa kao i 20 poena i 12 skokova Joela Embiida.

Houston je sa 24-11 trenutačno četvrti na Zapadu, dok je Philadelphia sa 23-14 šesta na Istoku.

Zvijezda Los Angeles Lakersa Anthony Davis ponovno nije imala milosti prema svojim bivšim suigračima iz New Orleans Pelicansa, on je u 123-113 domaćoj pobjedi vodeće momčadi Zapada postigao 46 koševa uz 13 skokova. Odličnu pratnju Davis je imao u Dannyju Greenu koji je ubacio 25 poena te LeBronu Jamesu koji se zaustavio na 17 pogodaka i 15 asistencija. Pelicanse su predvodila dvojica bivših igrača Lakersa Lonzo Ball sa 23 i Brandon Ingram sa 22 ubačaja.

Lakersi su sada na omjeru 28-7, dok su Pelicansi sa 11-24 pretposljednji, 14. na Zapadu.

Boston Celticsi nadvladali su loš ulazak u utakmicu protiv Atlanta Hawksa te na kraju ipak upisali očekivanu 109-106 pobjedu. Gosti su u susret krenuli s vodstvom 29-11, ali domaći su anulirali taj zaostatak već do poluvremena. Ipak, susret je ostao otvoren do samoga kraja, kod rezultata 108-106 Trae Young je pet sekundi prije kraja pokušao tricom osigurati prednost Hawksima, no naletio je na blokadu Daniela Theisa, da bi potom Marcus Smart pogođenim jednim od dva slobodna bacanja postavio konačnih 109-106. U izostanku bolesnog Kembe Walkera strijelce Celticsa predvodili su Jaylen Brown sa 24 ubačaja i 10 skokova te Gordon Hayward sa 18 poena, dok je Trae Young kod gostiju postigao 28 koševa uz 10 asistencija.

Boston je sada drugi na Istoku sa 24-8, dok je Atlanta najslabija momčad kako konferencije tako i čitave lige sa 7-28.

U floridskom obračunu Orlando Magic je bio uspješniji od Miami Heata sa 105-85 ponajprije zahvaljujući učinku u četvrtoj četvrtini koju je dobio sa 21-6. Igrač s klupe Terrence Ross je sa 25 poena predvodio Magic, Nikola Vučević je dodao 20 pogodaka, 11 skokova i 7 asistencija, dok su kod Heata najbolji bili Jimmy Butler sa 23 ubačaja, 10 skokova i 7 asistencija te Bam Adebayo sa 14 koševa i 10 skokova.

Orlando je sa 16-19 osmi na Istoku, dok je Miami sa 25-10 pao na treće mjesto Istoka.