NBA liga

Čudesan preokret Boston Celticsa u Orlandu

Košarkaši Boston Celticsa po drugi su puta u samo četiri dana šokirali Orlando Magic...

Nakon što su ih u ponedjeljak isprašili s 31 razlike na domaćem parketu (87-56), ovoga su puta slavili u njihovom Amway Centeru 91-83 preokrenuvši nevjerojatnih 27 koševa zaostatka.

Nakon trice Jameera Nelsona tri minute i 11 sekundi prije kraja druge četvrtine na semaforu je stajalo velikih 52-25 za Magic. Na poluvremenu je domaćin vodio plus 21 (58-37), a u nastavku su malo po malo nestali s terena. U posljednjoj četvrtini Magic je tako zabio samo osam poena, uz šut 2-17 iz igre, za razliku od Bostona koji je u toj dionici ubacio 27, isto koliko i u trećoj četvrtini.

Na kraju je junak Celticsa, koji su igrali bez ozlijeđenih Rajona Ronda (zapešće) i Raya Allena (gležanj) bio Paul Pierce s 24 koša i 10 asistencija, dok je rookie E'Twaun Moore s klupe ubacio 16 uz četiri pogođene trice. Pierce i Moore svaki su ubacili po deset koševa u posljednjoj četvrtini.

Double-double učinak od 12 koševa i 10 skokova ostvario je Kevin Garnett, a Bostonu je to bio treći uzastopni trijumf, što im je uspjelo prethodno samo jednom ove sezone.

S druge strane, Orlando je poražen po treći put u posljednjih pet susreta, a njihov najbolji pojedinac u susretu po običaju je bio Dwight Howard sa 16 koševa i 16 skokova. Jason Richardson dodao je 13 koševa, a Ryan Anderson 12.

U drugoj utakmici večeri LA Clippersi su u Staples Centeru savladali Memphis Grizzliese 98-91. Blake Griffin odigrao je vrlo dobru all-round utakmicu sa 20 koševa, 9 skokova i 8 asistencija, dok je Chris Paul ubacio 18 koševa uz sedam asistencija u svojoj drugoj utakmici po povratku nakon ozljede zadnje lože lijeve noge.

Kod Grizzliesa, kojima je ovo drugi uzastopni poraz nakon niza od sedam vezanih pobjeda, najefikasniji s 24 koša bio je Rudy Gay, dok je Marc Gasol ostvario double-double učinak s 18 koševa i 11 skokova.

NBA liga, četvrtak:

Orlando – Boston 83-91 (Howard 16k, 16s, Richardson 13k / Pierce 24k, 10a, Moore 16k)

LA Clippers – Memphis 98-91 (Griffin 20k, 9s, 8a, Paul 18k, 7a / Gay 24k, 7s, M. Gasol 18k, 11s)

9. Utah 16 10 6
10. Minnesota 18 8 10