Vrijedna pobjeda

Cibosi u Zadru ostali stopostotni u Ligi za prvaka

Utakmica 5. kola Lige za prvaka između Zadra i Cibone završila je pobjedom Cibosa 84:74 (18:11, 17:24, 12:32, 27:17).

Nakon početnog vodstva Cibone u prvim minutama utakmice, uslijedila je odlična serija domaćih košarkaša koji su nakon deset minuta imali prednost od 7 poena (18:11). U drugoj četvrtini Zadrani su još povećali prednost i u 12. minuti susreta čak došli do vodstva od +14 (25:11). Ipak, Cibosi su uspjeli smanjiti zaostatak, a onda i sustići domaćine pa je rezultat na poluvremenu bio poravnat (35:35).

U drugom poluvremenu Vukovi su se razigrali i rezultat okrenuli na svoju stranu. Do kraja treće četvrtine stekli su ogromnu prednost od 20 poena (47:67) i na kraju zasluženo pobijedili s 10 koševa prednosti. U Zadar je doputovala i grupa Ciboninih vjernih navijača koja je tijekom cijele utakmice glasno bodrila svoje košarkaše.

Kod Cibone je Antwain Barbour postigao najviše, 18 poena. Goran Suton postigao je 14 poena uz 4 skoka, a El-Amin i Rudež postigli su po 12 poena.

Za domaćine je Goran Vrbanc postigao 18 poena, a dvoznamenkasti broj poena postigli su i Ivanov (15) i Reed (13).

Jolly JBS došao je do premijene pobjede u ligi svladavši u Šibeniku Svjetlost s 70:60. Kod Šibenčana je najbolji bio Ross (21), a kod Brođana, koji su sada jedina momčad bez pobjede, prednjačio je Barać (18).

Split je u gostima slavio kod Zaboka s 101:91. Splićane su prema pobjedi odveli Sobin (28) i Subotić (25), a kod domaćih je najučinkoviji bio Tomas (20).

Nakon pet kola vodi Cibona s omjerom 5:0, Split je na 4:1, Cedevita i Zagreb imaju 3:1 i međusobnu utakmicu u srijedu, Zadar ima omjer 2:3, Jolly JBS i Zabok 1:4, a Svjetlost 0:5.  (M.I./Hina/Agencija VLM)