Ciboni derbi začelja, Split namučio Cedevitu

Cibona je tek u četvrtom kolu Lige za prvaka Prvenstva Hrvatske ubilježila prvu pobjedu. U Draženovom domu Cibosi su bili bolji od Zaboka rezultatom 101-69.

Cibona je od samog početka kontrolirala utakmicu i nije dozvolila da se opet dogodi neko iznenađenje kao što je to bio slučaj kada ih je u prvom kolu pobijedio Borik. Prvu četvrtinu Cibona je završila sa šest pogodaka prednosti, u drugih 10 minuta ta je prednost narasla na dvoznamenkasti broj, a do kraja utakmice bilo je pitanje samo s kolikom će razlikom završiti utakmica.

Najraspoloženiji u redovima Cibone je bio Bojan Bogdanović koji je ubacio 30 koševa uz 5 asistencija. Uz njega efikasni su bili Vrbanc (22 koša) i Radošević (13 koš uz 7 skokova). Koševe su postigli i Rozić (7), Krapić (7), Miljković (6), Garma (6), Vragović (4), Lalić (4) i Barać (2). Goste su predvodili bivši Cibonaš Sven Smajlagić (16 koševa) i Robert Lež (12 koševa te 5 asistencija), a koševe su postigli i Perinčić (9), Peklarić (8), Lozančić (8), Črnjević (5), Rogić (4), Kraljević (3), Pešut (2) i Janković (2).

Na drugom kraju Zagreba, u Sutinskim Vrelima, hit momčad ovosezonskog natjecanja u Hrvatskoj u svim sportovima, Cedevita, došla je do pobjede nad Splitom teže nego se očekivalo. Na kraju je bilo 82-71, ali mlada splitska momčad je tijekom cijele utakmice pružala strahovit otpor.

Treba istaknuti kako za Cedevitu nisu igrali Amerikanci Draper i Wright pa je jasno kako je momčad Aleksandra Petrovića bila znatno oslabljena. Najbolji u njihovim redovima bio je Damjan Rudež s 26 koševa, a dobar je bio i Andrija Žižić (14 koševa, 8 skokova). Koševe su postigli i Baždarić (10), Krstić (9),  Troha (9), Princ (6), Edwards (5) i Kovačević (3).

U redovima Splita četiri igrača su se isticala: Ante Grgurević (po 13 koševa i skokova), Ivan Mimica (14) te mladići Toni Katić (13 koševa, 3 skoka i 3 asistencije) i Jure Sobin (11 koševa i 10 skokova). Koševe su postigli i Babić (9), Subotić (4), Režić (3), Dijan (2) i Mahalbašić (2).