Cibona TOP 16 otvorila porazom kod Himkija

Košarkaši Cibone startali su porazom u Top 16 Eurolige. Ruski Himki je na svom parketu slavio pobjedu, makar se Cibona velikim dijelom utakmice dobro držala...

Vodila je Cibona na isteku treće četvrtine 53-52, no potom je uslijedio pad u zadnjih deset minuta. Ruska momčad je u samo pet minuta napravila veliku seriju i povela sa 15 razlike, a na kraju je završilo sa velikih 83-70, makar apsolutno ništa nije upućivalo na takav kraj.

Iako na kraju vjerojatno neće biti bitna koš-razlika, ipak je veliki minus takav pad u igri i visoki poraz koji nije pravi odraz snaga na parketu.

Cibona je u 17. minuti povela sa čak 10 razlike (32-22), ali je i tada, u samo nekoliko napada, potpuno posrnula i dozvolila povratak Himkija. U nastavku je Cibona nekoliko puta imala po pet-šest poena razlike, ali su prečesto radili prekršaje nakon poena igrača Himkija i tako dozvoljavali brži povratak suparnika. Isto tako, u zadnjoj četvrtini je nestao obrambeni skok, što je bilo otvaranje novog prostora za Himki.

Najbolji je kod Cibone bio Marko Tomas sa 17 poena, šest skokova i četiri asistencije. Gordon je dodao 13, a Bogdanović 12 poena.

Šteta je ovakvog poraza i zbog odličnog šuta za tri poena Cibone. Jedini je u tom segmentu kiksao Marko Tomas (1-6), ali ostatak momčad je gađao sjajnih 10-14.

Kod Himkija su najbolji bili Javtokas i McCarthy sa po 17 poena.