Cibona slomila Alkar i vratila nadu u doigravanje

Košarkaši Cibone upisali su drugu pobjedu u 6. kolu hrvatske košarkaške lige, protiv sinjskog Alkara...

Nakon poraza od Borika, Cedevite, Zadra i Splita, Cibona je na domaćem terenu svladala Alkar i tako trijumfu nad Zabokom dodala drugi u sezoni, za i dalje vrlo slabi 2-4 omjer pobjeda i poraza.

Cibona je bila ta koja je dobro otvorila utakmicu protiv Sinjana i vodila 31:18 nakon prve četvrtine, no do poluvremena su se gosti potpuno vratili u utakmicu. Ipak, potkraj treće četvrtine Zagrepčani su se počeli odvajati i zatim sigurno do kraja dvoboja sigurno držali prednost od desetak koševa razlike, za konačnih 89:79.

Cibona 89
Igrač Min. Šut 2 Šut 3 Šut 1 Sko. Ast. Poe.
J. Bilobrk 2 0-0 0-1 0-0 0 0 0

Najbolji u redovima Cibone bio je Bojan Bogdanović sa 24 postignuta koša, dok je kod gostiju najbolji bio Delaš s 22 koša.

Cibonu u posljednjem kolu prvog kruga A-1 lige igra protiv favoriziranog Zagreba. Za četvrtoplasiranim Splitom zaostaje samo jednu pobjedu i još je u igri za plasman u doigravanje, ali morat će popraviti svoju igru.