Cibona razbila zadarske snove usred Višnjika!

Zadru je na domaćem terenu trebala pobjeda da dođe do titule prvaka Hrvatske, no Cibona im to nije dozvolila...

U četvrtoj utakmici finala doigravanja prvenstva Hrvatske košarkaši Cibone su u gostima svladali Zadar 78:71, te su poravnali omjer u pobjedama na 2-2, pa će se odlučujuća peta utakmica igrati u četvrtak u Zagrebu.

U prvom poluvremenu niti jedna momčad nije ostvarila prednost veću od pet poena, a upravo je s tom prednošću Cibona otišla na odmor (41-36). Kod Zadra u prvom dijelu najbolji je bio Tome Ružić sa 14 koševa, a "cibose" je predvodio Gordon sa 16 poena.

Gosti iz Zagreba su odlično krenuli u drugo poluvrijeme i u 27. minuti su došli do prednosti od 12 poena (52-40). No, nakon toga Zadar je prešao na zonsku obranu i to je dalo rezultata, jer su Zadrani do kraja treće četvrtine uspjeli smanjiti zaostataka na samo dva koša (53-55).

U posljednjoj dionici ponovno se Cibona "odlijepila" i u 33. minuti je došla do vodstva 61-53. No, Zadar se ponovno vraća, dolazi na minus tri poena (61-64), ali onda je Bogdanović sa dvije trice priskrbio Zagrepčanima prednost 70-61. Nakon toga Zadar više nije uspio pronaći način za preokret.

Domaćini su imali vrlo loš šut za tricu, samo 6-30, a Cibona je tu ipak bila znatno bolja 12-33. Kod Cibone najefikasniji je bio Gordon sa 24 koša, Andrić je dodao 16, Vukušić i Tomas po 9, a Bogdanović 8 poena.

Zadar je predvodio Ružić sa 18 poena, Plaisted je upisao 16, Morović 13, a Stipčević 12 koševa. Treba dodati i očajni šut iz igre Marka Cara koji je trice gađao 1-11, a dvice 0-3, dok je Stipčević trice gađao 1-6, a dvice 0-2. (I.K./Hina)