vitamini u problemima

Novi udarac za Cedevitu: Cibona slavila i povela s 2:0 u finalu!

Cibona je ponovo odigrala odlično, dok je Cedevita bila nešto bolja nego u prvom susretu, ali niti ovoga puta to nije bilo dovoljno.

U drugom susretu finala doigravanja košarkaškog prvenstva Hrvatske Cibona je u KC-u Dražen Petrović pobijedila Cedevitu s 90:82 i u seriji na četiri pobjede povela s 2:0.

Cibona je i u drugu utakmicu bolje ušla, međutim za razliku od prvog susreta, Cedevita je držala priključak. U prvoj četvrtini Cibona je imala najviše šest razlike (22:16), dok je u drugoj dionici stigla i do +9 (45:36).

Momčad Slavena Rimca je do konca poluvremena smanjila zaostatak na četiri koša minusa (45-41), a u trećoj četvrtini i stigla do vodstva 52:50. Međutim, Cibona je serijom šuteva izvana vratila prednost i u zadnjoj minuti treće četvrtine ponovo je imala +9 (69:60).

U posljednjoj dionici Vukovi su stigli i do najvećih +11 (75:64). Cedevita se četiri i pol minute prije kraja približila na -6 (72:78), a minutu kasnije i na -5 (74:79).

No, više od toga nije išlo. U posljednju minutu ušlo se s rezultatom 87:80, a kada je Marko Ljubičić 25 sekundi prije kraja realizirao dva bacanja za 90:82 pitanje pobjednika je razriješeno.

Cibonu su do pobjede vukli Marko Ljubičić s 18 koševa i šest asistencija, Damir Markota sa 17 koševa i pet skokova, te Fran Pilepić sa 17 koševa, dok su kod Cedevite najefikasniji bili Justin Cobbs s 24 koša, te Rashad Cook s 18 koševa.

Treća utakmica na rasporedu je 28. svibnja u dvorani II Doma sportova.