Pobijedili Split

Cibona nastavlja s maksimalnim učinkom u Ligi za prvaka!

Košarkaši Cibone u šestom su kolu Lige za prvaka pod Tornjem svladali goste iz Splita 92:75 (24:22, 29:20, 11:14, 28:19)...

Cibona je od početka dominirala i pobjeda nije bila upitna ni u jednom trenutku, no trener Jasmin Repeša ipak nije bilo zadovoljan.

"Evidentno je da smo mi u ovoj utakmici bili favoriti, ali mislim da sam ja potrošio više energije nego dio mojih igrača. Moji igrači su sretni jer su u utakmici koju smo pobijedili dobili pravu poruku, da se svaka utakmica treba shvatiti izuzetno profesionalno i kvalitetno, bez obzira na protivnika, a specijalno ako je s druge strane Vujčić, koji i dan danas ima tržišnu cijenu veću nego pola moje momčadi zajedno," oštar je bio trener 'Vukova'.

Tri četvrtine košarkaši Splita bili su ravnopravan suparnik Ciboni, no onda je presudila duža Cibonina klupa. Trener domaćina Jasmin Repeša rotirao je 10 igrača i s tim intezitetom slomio žute u posljednjem kvartalu susreta za konačnih 92:75.

Kod Cibone je najbolji s 15 postignutih poena bio Damjan Rudež. Marin Rozić postigao je 14, a Žižić i Marčinković po 13 poena. Pavle Marčinković 10 od tih ukupno 13 koševa postigao je u prvom poluvremenu. Suton je ubilježio 8 poena, 10 skokova i 3 asistencije. Kod Splita je najviše poena postigao kapetan Josip Sobin (16) uz pet skokova. Nikola Vujčić ubacio je 15 poena uz 7 skokova i 3 asista.

U drugom susretu večerašnjeg programa Svjetlost je u Brodu tijesno svladala Zabok, 74:73.

Nakon šest odigranih kola A-1 Lige za prvaka Cibona je i dalje stopostotna. U subotu igraju Cedevita i Šibenik te Zadar i Zagreb.