Cibona nakon drame u finale Kupa

Košarkaši Cibone plasirali su se u finale Kupa Krešimira Ćosića nakon što su u današnjem polufinalu nakon produžetka pobijedili Zadar 81-71 (60-60).

Bila je to izjednačena utakmica u kojoj je Cibona bila za nijansu bolja u prvom poluvremenu, te je otišla na odmor sa prednošću 27-23. No, u trećoj četvrtini Zadar je napravio seriju 19-7, te je u zadnju dionicu ušao sa četiri koša prednosti (44-40).

U zadnjoj četvrtini momčadi su bile u 'egalu' sve do same završnice. Na početku posljednje minute susreta Ružić je zabio tricu za vodstvo Zadra 57-52. No, branič Cibone Gordon prvo je pogodio tricu, a potom koš i slobodno bacanje za vodstvo Cibone 58-57. Zadranima je preostalo 17 sekundi za preokret i Ružić je ponovno pogodio tricu za prednost Zadra 60-58.

Posljednji napad Cibone poveo je Gordon koji je krenuo na polaganje, a blokirao ga je Perić. No, suci su procijenili da je lopta bila u silaznoj putanji i Gordonu je priznat koš, koji je Ciboni donio poravnanje na 60-60. Zadar je ima zadnji napad, no promašili su tricu.

Cibona je u produžetku odigrala odlično i za samo dvije minute napravila je osam koševa prednosti (70-62). Nakon toga Zadar više nije imao snage za preokret.

Kod Cibone najbolji su bili Gordon sa 26 poena i Tomas sa 22 koša, a kod Zadra su se istaknuli Stipčević sa 19, Car je ubacio 17, a Ružić 16 poena. (Hina / V.H.)