Finalna serija

Cibona izborila meč loptu protiv Cedevite

Cibona je u Draženovom domu pobijedila Cedevitu 72-67 i u seriji na tri pobjede povela je sa 2-1.

U trećem susretu finala doigravanja košarkaškog prvenstva Hrvatske Cibona je u Draženovom domu pobijedila Cedevitu 72-67 i u seriji na tri pobjede povela je sa 2-1.

Cibona je ovom pobjedom izborila meč loptu, a četvrta utakmica je na rasporedu u Domu sportova u nedjelju 28. svibnja. Ukoliko omjer u pobjedama bude 2-2, odlučujući peti susret igrat će se u KC "Dražen Petrović" 1. lipnja.

Nakon izjednačenog otvaranja utakmice, Cibona je serijom 10-0 pobjegla na 22-11 i na koncu prve četvrtine imala je +9 (22-13). Cedevita je u drugoj dionici zaigrala bolje, taj dio igre dobila je s košem prednosti (19-18), no 'vukovi' su na odmor otišli s lijepih osam koševa prednosti (40-32). Cibona je prvom poluvremenu imala osam skokova više, a domaći igrači pogodili su i pet trica od osam pokušaja, dok je Cedevita za tri poena imala skromnih 2-11.

Cibona je otvorila drugo poluvrijeme serijom 6-0 za vodstvo 46-32, a do konca treće četvrtine poveća je prednost na +15. U prvom napadu posljednje dionice 'vukovi' su povisili prednost na velikih 17 koševa razlike i činilo se kako je pitanje pobjednika razriješeno. Međutim, Cedevita se nije predavala i vratila se iz ponora. Serijom 11-2 vratila je neizvjesnost u susret.

Minutu i 35 sekundi prije kraja Cedevita je smanjila na 62-67, a .37 sekundi prije kraja Krušlin je tricom smanjio na 65-69. Ipak, u samoj završnici Šakić i Žorić su s linije bacanja odveli Cibonu na sedam koševa prednosti 17 sekundi prije kraja što je bilo nedostižno.

Cibonu su do pobjede vukli Željko Šakić sa 25 koševa i 10 skokova, Marin Rozić sa 15 koševa i sedam skokova, te Luka Žorić sa 11 koševa. Kod Cedevite su najefikasniji bili Miro Bilan sa 19 koševa i devet skokova, Marko Tomas sa 16 koševa, te Ryan Jamar Boatright sa 10 koševa.