Odlični Durant i Westbrook

Chicago razbijen u ogledu dvije najbolje momčadi lige

U ranom nedjeljnom terminu veliki derbi NBA lige su odigrali košarkaši Oklahoma Cityja i Chicaga. U pitanju su najbolja momčad Istoka (Chicago, omjer 42-11), odnosno, Zapada (Oklahoma City, 39-12)...

Veličinu derbija je umanjila činjenica da deseti put zaredom za Chicago nije igrao najbolji igrač Derrick Rose, koji i dalje ima problema s preponama. Dok je mogao, Chicago je držao priključak, no u trećoj četvrtini je proključalo.

Kevin Durant, Russell Westbrook i ostali domaći igrači su odigrali gotovo savršenu četvrtinu koju su dobili sa čak 31-12, a u određenim trenucima te četvrtine Oklahoma City je imao i 30-ak poena prednosti.

U zadnjih deset minuta su najbolji igrači s obje strane sjeli na klupu, pa je Chicago dobio priliku da smanji zaostatak i donekle uljepša ovaj težak poraz.

Kevin Durant je sa 26 poena, 10 skokova i četiri asistencije bio najbolji igrač Oklahome, a odmah uz njega je bio Russell Westbrook sa 27 poena, tri skoka i pet asistencija, ali i četiri ukradene lopte. (TS)

NBA liga, nedjelja:

Oklahoma City - Chicago 92-78 (Durant 26p, 10s, 4a, Westbrook 27p, 3s, 5a / Lucas 19p)