Celticsi se ne daju: Uzvratili Lakersima, izravnali na 2-2

Košarkaši Bostona izjednačili su finalnu NBA seriju na 2-2 nakon što su u četvrtak navečer pobijedili na svom parketu Los Angeles Lakerse 96-89...

Nisu time Celticsi dozvolili svom velikom suparniku da nakon četvrte utakmice dođe do vodstva 3-1 i dvije meč-lopte u sljedeća dva susreta, makar su Lakersi dugo vremena prijetili da će i drugi put 'ukrasti' pobjedu na gostujućem parketu.

Cijeli tijek četvrtog ogleda je bio, više-manje, neizvjestan, a od većih razlika treba navesti tek plus 7 Lakersa tijekom druge četvrtine. Vodili su Lakersi sve do početka posljednje dionice kada se po parketu raskrilio centar domaćih Glen Davis. Popularni 'Big Baby' je serijom od pet koševa uvjetovao bijeg Bostona na sedam razlike (71-64) što se pokazalo ključnim za pobjedu Celticsa.

Nakon toga se Lakersi više nisu približili na manje od šest poena minusa.

Pogodio je Davis 7 od 10 šuteva u ogledu, a sa ukupno 18 poena i pet skokova je definitivno bio pravi 'džoker s klupe' Doca Riversa. Uz Paula Piercea (19 poena, šest skokova i pet asistencija) je bio nositelj domaće igre, te je pokopao Lakerse, što je trebala biti dužnost i Rayja Allena, između ostalih.

No, Allen je opet bio šuterski indisponiran. U trećoj utakmici je promašio svih 13 šuteva iz igre, dok je ovom prilikom promašio četiri trice upućene tijekom ogleda.

Na drugoj strani je opet povlačio Kobe Bryant (33 poena, šut iz igre 10-22, trica 6-11), ali je dobio iznimno slabu potporu ostalih. Gasol je bio jedini koji se uspio nositi s centrima Bostona (Davis-Garnett-Perkins) sa 21 poenom i šest skokova.

Određeni hendikep imali su Lakersi i zbog pojačanja ozljede koljena Andrewa Bynuma. Odigrao je Bynum samo 12 minuta tijekom prvog poluvremena, dok u nastavku nije uopće kročio na parket.

Idućoj utakmici je ponovno domaćin Boston. Igra se u nedjelju. Šesta i sedma (ukoliko bude potreba) se igraju u Los Angelesu.

NBA doigravanje, finale (četvrta utakmica):

Boston - LA Lakers 96-89 (Pierce 19p, 6s, 5a, Davis 18p, 5s / Bryant 33p, 6s, 2a, Gasol 21p, 6s, 3a)

Serija je izjednačena na 2-2