Košarka
SPORTOVI
Košarka
Rusi bolji

Cedevita uvjerljivim porazom startala u Eurokupu

Košarkaši Cedevite poraženi su u dvoboju 1. kola G skupine Eurokupa na gostovanju u Sankt Peterburgu kod ruskog Spartaka s 56:73 (27:27).

gol expired (Foto: DNEVNIK.hr)

Zagrepčani su nakon izjednačenog prvog dijela utakmicu izgubili u trećoj četvrtini koju su Rusi dobili s 24:12, a dokraja je hrvatski doprvak ubacio zaista skromnih 56 koševa.

Kod Cedevite su najviše koševa dali Owens (11), Warren (11) i Smodiš (10), a malo opravdanje za neučinkovitost je neigranje Dontaye Drapera zbog ozljede lakta. Domaćine su predvodili Beverley (21), Halperin (11) i Mavrokefalides (11). U drugoj utamici ove skupine večeras u Muenchenu igraju Bayern i Benetton.

Od 18 sati u prvoj utakmici skupine A Eurokupa košarkaši Cibone dočekuju francuski Gravelines.

Spartak St Petersburg 73
Igrač Min. Šut 2 Šut 3 Šut 1 Sko. Ast. Poe.
A. Kotishevskiy 14:21 2-3 1-2 0-0 2 3 7
A. Kashirov 04:20 1-1 0-0 0-0 3 0 2
Y. Halperin 36:18 1-5 1-5 7-8 5 4 12
P. Sergeev 00:00 0-0 0-0 0-0 0 0 0
V. Likhodey 28:18 0-0 0-4 0-0 2 2 0
P. Beverley 35:21 3-8 3-4 6-6 4 1 21
M. Zupan 17:42 1-3 1-2 2-2 8 2 7
A. Zozulin 00:35 0-0 0-0 0-0 0 0 0
P. Antipov 00:00 0-0 0-0 0-0 0 0 0
V. Dragicevic 22:01 3-6 0-0 1-2 4 0 7
L. Mavrokefalides 22:40 5-8 0-0 1-2 3 0 11
V. Keyru 33:24 0-0 2-5 0-0 0 4 6
Ekipa   - - - 1 0  
Cedevita 56
Igrač Min. Šut 2 Šut 3 Šut 1 Sko. Ast. Poe.
I. Opacak 13:05 0-2 0-0 0-0 3 0 0
M. Smodis 18:52 2-6 2-2 0-0 4 1 10
T. Petrovic 07:44 0-1 0-0 0-0 2 1 0
V. Vukušić 27:09 2-5 0-1 0-0 2 2 4
F. Kraljevic 00:00 0-0 0-0 0-0 0 0 0
M. Bilan 08:41 2-3 0-0 1-4 0 0 5
V. Princ 15:56 0-0 0-1 0-0 2 2 0
C. Owens 30:00 2-6 0-0 7-9 3 0 11
C. Warren 37:05 3-8 1-3 2-4 3 3 11
M. Car 27:32 2-3 1-2 0-0 3 5 7
M. Bazdaric 28:56 1-2 1-3 3-4 2 1 8
Ekipa   - - - 5 0  
Eurokup
Skupina A
Donetsk Hapoel Jerusalem 18:00
Cibona Gravelines 18:00
  Utk. Pob Izg Koš-R.
1. Donetsk 0 0 0 0
2. Hapoel Jerusalem 0 0 0 0
3. Cibona 0 0 0 0
4. Gravelines 0 0 0 0
Sljedeće utakmice
22.11. Hapoel Jerusalem Cibona
22.11. Gravelines Donetsk
Skupina B
Riga PAOK 18:30
Cholet Khimki 20:30
  Utk. Pob Izg Koš-R.
1. Riga 0 0 0 0
2. PAOK 0 0 0 0
3. Cholet 0 0 0 0
4. Khimki 0 0 0 0
Sljedeće utakmice
22.11. Khimki Riga
22.11. PAOK Cholet
Skupina C
Aris CEZ Nymburk 18:45
Gronigen Rudupis 19:30
  Utk. Pob Izg Koš-R.
1. Gronigen 0 0 0 0
2. Rudupis 0 0 0 0
3. Aris 0 0 0 0
4. CEZ Nymburk 0 0 0 0
Sljedeće utakmice
22.11. Rudupis Aris
22.11. CEZ Nymburk Gronigen
Skupina D
ASVEL Pamesa Valencia 19:30
Oostende Lukoil 20:30
  Utk. Pob Izg Koš-R.
1. Oostende 0 0 0 0
2. Lukoil 0 0 0 0
3. ASVEL 0 0 0 0
4. Pamesa Valencia 0 0 0 0
Sljedeće utakmice
22.11. Lukoil ASVEL
22.11. Pamesa Valencia Oostende
Skupina E
Banvitspor DB Skyliners 17:00
Gran Canaria Lokomotiv Kuban 21:30
  Utk. Pob Izg Koš-R.
1. Gran Canaria 0 0 0 0
2. Lokomotiv Kuban 0 0 0 0
3. Banvitspor 0 0 0 0
4. DB Skyliners 0 0 0 0
Sljedeće utakmice
22.11. Lokomotiv Kuban Banvitspor
22.11. DB Skyliners Gran Canaria
Skupina F
Azovmash Le Mans 17:00
Krka Lietuvos Rytas 20:30
  Utk. Pob Izg Koš-R.
1. Azovmash 0 0 0 0
2. Le Mans 0 0 0 0
3. Krka 0 0 0 0
4. Lietuvos Rytas 0 0 0 0
Sljedeće utakmice
22.11. Lietuvos Rytas Azovmash
22.11. Le Mans Krka
Skupina G
Spartak St Petersburg Cedevita 73:56
B. Munich Benetton 20:00
  Utk. Pob Izg Koš-R.
1. Spartak St Petersburg 1 1 0 +17
2. Cedevita 1 0 1 -17
3. B. Munich 0 0 0 0
4. Benetton 0 0 0 0
Sljedeće utakmice
22.11. Cedevita B. Munich
22.11. Benetton Spartak St Petersburg
Skupina H
Budućnost Turow Zgorzelec 17:00
Dexia Alba Berlin 20:00
  Utk. Pob Izg Koš-R.
1. Dexia 0 0 0 0
2. Alba Berlin 0 0 0 0
3. Budućnost 0 0 0 0
4. Turow Zgorzelec 0 0 0 0
Sljedeće utakmice
22.11. Turow Zgorzelec Dexia
22.11. Alba Berlin Budućnost

Više o

Nastavi čitati