Kako su to uspjeli?

Cedevita se plasirala u Eurocup, Zula tvrdi: Ovo je čudo!

Košarkaši zagrebačke Cedevite pobijedili su u Košarkaškom centru Dražen Petrović francuski Elen Chalon sa 84-69 (38-30) u uzvratnoj utakmici kvalifikacija za Eurokup, čime su nadoknadili poraz 78-73 iz prvog ogleda...

Valja podsjetiti da je Cedevita u prvom susretu gubila u 33. minuti s 22 koša razlike, ali se u završnici vratila iz ponora i na kraju izgubila s tek pet poena razlike. Tada je već zagrebačka momčad napravila veliki dio posla, a ostatak je odradila u uzvratu u Zagrebu.

Cedevita je početkom drugog poluvremena povela sa 40-30, ali su gosti svejedno u trećoj četvrtini stigli i do minimalnog vodstva. Cedevita je utakmicu prelomila tek u zadnjoj četvrtini, koju je otvorila serijom 11-2, te niti u jednom trenutku nije dopustila Chalonu da spusti zaostatak na manje od devet koševa razlike.

Dontaye Draper predvodio je zagrebačku momčad sa 18 koševa, 5 skokova i 10 asistencija. Marino Baždarić dodao je 12 poena, 7 skokova i 3 asistencije. Kod gostiju je odskakao Blake Schilb s 21 košem.

Nakon utakmice novi trener Cedevite Dražen Anzulović nije krio zadovoljstvo:

''Izuzetno sam zadovoljan što smo prošli i ponosan sam na dečke jer su 40 minuta odigrali na visokom nivou. Kada dobiješ utakmicu velikom razlikom i s čak 21 izgubljenom loptom, onda je to čudo'', rekao je Zula koji nije zadovoljan baš sa svime.

''Napad nam je bio pun grča i neodlučnosti. Moji su igrači bili pod presingom, ali to je tako u vrhunskom sportu.''

Nasljedniku Ace Petrovića na klupi zagrebačkog kluba svidjela se i atmosfera: ''Hvala publici, baš je bilo ugodno igrati u ovako domaćinskoj atmosferi. Do pobjede nas je vodila želja.''

Zula kaže kako je Draper odigrao vrhunsku utakmicu. 10 Deset asistencija tome ide u prilog. One su, kaže Anzulović, zaustavile stalne pokušaje povratka Chalona u utakmicu.

Najveće pojačanje Cedevite ove sezone, svojevremeno jedan od najboljih krilnih-centara Eurolige Matjaž Smodiš, misli kako je najvažnije bilo pobijediti. ''Nismo još pravi. Ima tu još dosta mjesta za napredak, ali ova pobjeda nam znači puno zbog igranja jakog natjecanja ove sezone.''

''Jako teška utakmica i najvažnije je da ćemo i ove godine igrati Eurocup koji će biti snažniji nego prošle sezone. Cilj nam je Final four Eurocupa i Jadranske lige te osvajanje prvenstva Hrvatske. Nadamo se da ćemo odličnim igrama uspjeti osigurati Euroligu. To bi bio korak naprijed'', rekao je predsjednik kluba Mladen Veber nakon utakmice.