Cedevita pobijedila i jaki Uniks u Kazanu!

Košarkaši Cedevite ostvarili su novu veliku pobjedu u I skupini Eurocupa. U Kazanu su senzacionalno pobijedili domaći UNIKS s 88-84…

Izrazito oslabljena Cedevita, bez ozlijeđenog Corsleyja Edwardsa, Dontayea Drapera koji je dobio poštedu, te bolesnog Vladimira Krstića, upisala je novi veliki uspjeh u ovome natjecanju. Ovoga puta ne toliko važan u rezultatskom smislu, jer je Zagrepčanima trebala pobjeda od 18 koševa razlike za osvajanje prvog mjesta u skupini, a drugo su već imali osigurano i prije ovog ogleda, bez obzira na rezultat.

No, momčad Aleksandra Petrovića je dobila novu veliku injekciju samopouzdanja uoči četvrtfinala u kojem će igrati protiv Estudiantesa.

UNIKS je u drugom poluvremenu imao i prednost od devet koševa razlike, ali se Cedevita borila do kraja i na kraju izborila dva boda. Marino Baždarić pogodio je u pretposljednjoj minuti tricu za 78-81, a nakon toga ukrao loptu Marku Popoviću. Sigurnim izvođenjem slobodnih bacanja u zadnjoj minuti, Cedevita je uzela pobjedu, te je natjecanje u skupini završila s omjerom 4-2, kao i UNIKS, koji je ipak prvi zbog boljeg međusobnog omjera.

Bracey Wright predvodio je Cedevitu s 27 koševa (9-16 za dva, 3-7 za tri poena), te šest6 skokova, po tri asistencije i osvojene lopte, uz četiri izgubljene. Marino Baždarić je dodao 20 poena. Gađao je 0-5 za dva poena, 3-4 za tricu, ali je pogodio svih 11 slobodniah bacanja koje je izvodio. Vedran Vukušić dodao je 19 koševa, uz odličan šut 6-7 za dva i 2-4 za tri poena, a imao je i osam uhvaćenih lopti, najviše u Cedeviti.

McCarty i Minard bili su najefikasniji kod domaćina s 21 košem. Naš Marko Popović je u 22 minute igre postigao šest koševa, uz četiri asistencije, dvije osvojene i pet izgubljenih lopti, te jednim skokom. Gađao je 1-1 za dva, ali 1-5 za tri poena (1-2 slobodna bacanja).

Hemofarm je u drugoj utakmici ove skupine pobijedio kao domaćin Gran Canariju sa 75-74.

U skupini K, Estudiantes je domaćom pobjedom protiv Galatasaraya 71-69 osigurao prvo mjesto u skupini i ogled s Cedevitom u četvrtfinalu. Lukša Andrić je u toj utakmici u nepunih 11 minuta igre u momčadi Galatasaraya postigao dva koša, uz jedan skok i jednu osvojenu, te tri izgubljene lopte.

Caserta je pobijedila Nymburg s 88-80, te je na kraju ostvarila omjer 5-1, kao i Estudiantes, koji je prvi zbog boljeg međusobnog omjera.

Benetton hrvatskog trenera Jasmina Repeše pobijedio je u Trevisu Cajasol s 84-68. Obje momčadi završile su natjecanje s omjerom 5-1, ali je Benetton prvi u skupini, jer je u Sevilli izgubio s 11 koševa razlike. U Benettonu je naš Hrvoje Perić u nepunih 26 minuta igre postigao deset koševa (šut 5-9), uz dva skoka, jednu asistecniju, jednu osvojenu i tri izgubljene lopte. Benetton će u četvrtfinalu igrati protiv Göttingena, a Cajasol protiv Budivelnika, koji je pobjedom kod njemačkog kluba 63-61 u gostima osigurao prvo mjesto u J skupini.

Hemofarm – Gran Canaria 75-74
Redoslijed: 1. UNIKS 4-2, 2. Cedevita 4-2, 3. Gran Canaria 2-4, 4. Heomofarm 2-4

Caserta – Nymburg 88-80
Redoslijed. 1. Estudiantes 5-1, 2. Caserta 5-1, 3. Galatasaray 2-4, 4. Nymburg 0-6

Skupina L:

Benneton – Cajasol 84-68
Panellinios – Alba Berlin 86-73
Redoslijed: 1. Benetton 5-1, 2. Cajasol 5-1, 3. Panellinios 1-5, 4. alba Berlin 1-5