Cedevita i dalje neporažena, pala i Cibona

Košarkaši Cedevite nastavili su s nizom neporaženosti u ovogodišnjem izdanju Lige za prvaka.

U derbi utakmici 10. kola momčad iz Sutinskih vrela pobijedila je Cedevitu rezultatom 97-93. U utakmicu su puno bolje ušli košarkaši Cibone i preko sjajnoj Bojana Bogdanovića došli i do prednosti od 10-ak koševa prednosti. No, Cedevita strpljivom igrom i dužom klupom pred kraj treće četvrtine izjednačuje da bi u posljednjih 10 minuta potpuno preokrenuli utakmicu i došli do nove pobjede.

U redovima Cedevite najefikasniji je bio Damjan Rudež s 24 koša, 4 skoka i 2 asistencije. Uz njega efikasni su bili i Baždarić (18k, 8s), Kovačević (13k) i Edwards (12k), dok je Draper bio blizu triple-double učinka (12k, 10a, 7s). Cibose je predvodio Bogdanović (35k, 11s), a najviše pomoći je dobio od Radoševića (20k) i Vrbanca (14k).

U preostalim utakmicama Lige za prvaka Zagreb i Zadar su bez većih problema došli do novih pobjeda, a Split je nastavio s nizom loših rezultata.

Nakon što su u prošlom kolu na svom parketu izgubili od Alkara, Splićani su ovaj put poraženi na gostovanju kod Borika rezultatom 75-56. Momčad iz Zadra u svojim je redovima imala četvoricu raspoloženih igrača koji su postigli dvoznamenkasti broj koševa – Škifić (14k, 4s), Cakarun (12k, 5s), Pešut (10k, 5s, 3a) i Šarlija (10k, 6s). Kod gostiju sjajan je bio Srđan Subotić (23 koša), ali nitko ga nije pratio.

Zagreb je u gostima slavio s 100-61 nas Zabokom. Sjajan je bio Luka Žorić s 22 koša, a Mašić, Simon i Renfroe su postigli po 15. Kod domaćina bolji od drugih Erceg i Župić s po 13 koševa. Zadrane je do pobjede 90-72 nad Zabokom doveo Car s 29 koševa te Brown s 24 koša i 10 skokova. Kod Zaboka bolji od drugih je bio Lez s 15 koševa.

U Ligi za ostanak slavili su Darda, Svjetlost i Dubrovnik.