Cedevita bolja od Zagreba u derbiju Lige za prvaka

U 12. kolu Lige za prvaka vidjeli smo dosta uzbuđenja.

Cedevita je nakon velike borbe došla do vrijedne pobjede nad najvećim rivalom u prvenstvu – Zagrebom. Rezultat 73:71 dovoljno govori o kakvoj se tijesnoj utakmici radilo, a Zagreb je preko Žorića mogao doći i do produžetka u zadnjem napadu.

Zagreb je čak vodio 16 razlike u prvom dijelu utakmice, no Cedevita je okrenula utakmicu u svoju korist predvođena Rudežom (19) i Wrightom (18). Sada im treba samo jedna pobjeda u posljednja dva susreta kako bi osigurali prvo mjesto uoči doigravanja.

Cibona je u Draženovom domu pobijedila Split, senzacionalnog pobjednika nad Cedevitom u prošlom kolu. Bilo je 96:78 za domaćina, ali do rezultata 50:43 nije izgledalo da će Vukovi imati lak zalogaj. Naime, tada je jedan nedosuđeni prekršaj Cibone u napadu toliko izbacio Splićane iz takta da se njihova igra potpuno raspala. Trener gostiju Mladenu Vušković dobio je tehničku pogrešku, a onda i poslan u svlačionicu nakon novog prigovora. Cibona je iskoristila brojna slobodna bacanja nakon toga i otišla do, na kraju, lake pobjede, a time i četvrtog mjesta.

"Nisam zadovoljan prvim poluvremenom i nekim olako izgubljenim loptama. U utakmicama koje nam slijede moramo gubiti upola manje lopti. U trećoj četvrtini utakmice napravili smo veliku razliku zahvaljujući nekim igračima s klupe koji su se razigrali", rekao je nakon utakmice trener Vukova Vranković.

Treba reći kako su Cibosi 'kontroverznu' treću četvrtinu dobili s ogromnih 31:7 uz pomoć sudaca koji su im, po našem mišljenju nepotrebno, od prve minute puhali u leđa.

U dvoboju zadarskih klubova za deset razlike je bio bolji onaj poznatiji – Zadar. U Jazinama je do pobjede nad domaćim Borikom Zadrane vodio Marko Car.