Uzvratili udarac

Boston opet svladao Miami i izjednačio seriju

Košarkaši Boston Celticsa pobijedili su Miami Heat u svom TD Gardenu s 93-91 nakon produžetka i tako izjednačili omjer u finalu Istočne konferencije NBA lige na 2-2...

U tvrdoj utakmici čvrstih obrana junak Celticsa bio je playmaker Rajon Rondo koji je ubacio 15 koševa uz 15 asistencija, a postigao je i tri posljednja koša "Kelta" u produžetku.

Celticsi su sjajno otvorili susret i nakon trice Paula Piercea u prvoj su četvrtini imali vodstvo 21-6. To je vodstvo povećano na čak +18 tri minute i 12 sekundi prije kraja druge četvrtine, da bi se na poluvrijeme otišlo rezultatom 61-47 za domaćine.

Potom je Miami stisnuo obranu i malo po malo se počeo vraćati u susret. Nakon tri četvrtine Celticsi su vodili 73-68, a u posljednjoj dionici stvari su došle u potpuni egal (89-89) nakon trice LeBrona Jamesa 37.5 sekundi prije kraja. U regularnom dijelu koša više nije bilo iako je Udonis Haslem pokušao Miamiju donijeti pobjedu prije posljednjeg zvuka sirene.

U produžetku je postignuto svega šest koševa ukupno. Poveo je Miami 91-89 zakucavanjem Haslema, potom je Marquis Daniels pogodio jedno od dva slobodna bacanja, da bi Rondo do kraja pospremio jedno polaganje i jedno slobodno bacanje. Dwyane Wade pokušao je tricom sa zvukom sirene donijeti pobjedu Heatu, ali lopta nije pronašla put kroz mrežicu.

Paul Pierce predvodio je šestoricu dvoznamenkastih igrača Celticsa sa 23 koša. Kevin Garnett je odradio junački posao pod obručima sa 17 koševa, 14 skokova i 5 blokada, a Ray Allen je ubacio 16 koševa. Kod Miamija je najefikasniji bio LeBron James sa 29 koševa i 6 skokova, ali je MVP ove sezone prijevremeno okončao susret zbog šeste osobne pogreške minutu i 51 sekundu prije kraja produžetka. Bilo mu je to prvi put po transferu u Miami da je zbog prekršaja ranije okončao susret.

Wade je susret završio s 20 koševa, a Udonis Haslem i Mario Chalmers sa 12. Valja reći da je Haslem skupio i 17 skokova.

''Nismo uznemireni što je serija izjednačena na 2-2. Bila je to sjajna košarka, sjajno natjecanje. Željeli smo pobijediti jednu ovdje, ali nismo'', komentirao je James.

Na kraju kažimo da je centar Miamija Chris Bosh zbog ozljede trbušnog zida propustio i deveti uzastopni susret, a prema riječima trenera Erika Spoelstre on ostaje na listi ozlijeđenih do daljnjega. Ronny Turiaf, koji je startao na centarskoj poziciji u prva tri susreta serije, noćas nije odigrao niti minute trenerovom odlukom, a startni centar bio je Joel Anthony.
Peta utakmica serije igra se u utorak u Miamiju.(TS)

NBA doigravanje, konferencijski finale:

Istočna konferencija
Boston (4) - Miami (2) 93-91, produžetak (Pierce 23k, Garnett 17k, 14s, 8b / James 29k)
(serija je izjednačena na 2-2)