NIJE MOGLO BOLJE

Bojan Bogdanović fantastično ušao u sezonu, odveo Pistonse do pobjede kao najbolji strijelac

Drugi dan NBA sezone na parket je doveo gotovo sve momčadi, uključujući one u kojima nastupaju dvojica hrvatskih košarkaša.

Bojan Bogdanović (Foto: Afp)

Hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović na odličan se način predstavio svojim novim navijačima u Detroitu. U prvoj službenoj utakmici u dresu Pistonsa predvodio je svoju momčad do 113-109 domaće pobjede protiv Orlando Magica s 24 koša, šest skokova i dvije asistencije.

Bogdanović odmah preuzeo ulogu "šefa"

Bogdanović je na parketu proveo 34:50 minuta uz šut za dva 2-6, tricu 6-10 te 2-2 s linije slobodnih bacanja. Pogodio je šest od svojih prvih sedam pokušaja za tri, a usprkos tomu što je promašio svoja posljednja četiri šuta iz igre, s dva pogođena slobodna bacanja 4,7 sekundi prije isteka vremena postavio je konačni rezultat.

Sve Bojanove trice pogledajte OVDJE

Cade Cunningham postigao je 18 koševa uz 10 asistencija, a Jaden Ivey 19 poena za Pistonse.

Kod Orlanda sjajan debi imao je prvi izbor ovogodišnjeg "drafta" Paolo Banchero sa 27 pogodaka, devet skokova i pet asistencija, Jalen Suggs je dodao 21.

U svojoj prvoj utakmici nove NBA sezone Phoenix Sunsi savladali su na svom terenu Dallas Maverickse sa 107-105 nadoknadivši 22 poena zaostatka, a hrvatski reprezentativac Dario Šarić na terenu je proveo tek 1:41 minutu.

Šariću tek mrvice

Šarić je u igru ušao sredinom druge četvrtine pri zaostatku svoje momčadi 26-37. Tijekom njegova boravka na parketu Mavsi su postigli osam koševa, a Sunsi nijedan, pa je Šarić ekspresno vraćen na klupu te nije dobio drugu priliku. Šibenčanin je tijekom svog boravka u igri uputio jedan neprecizan šut za dva.

Nakon dvije minute igre u trećoj četvrtini Mavsi su imali najveću prednost od 67-45 te je razvoj situacije na terenu podsjećao na sedmu utakmicu polufinala Zapada u doigravanju prošlog proljeća kada su Mavsi "demolirali" prve nositelje Sunse.

No, domaći su uzvratili serijom 19-3, kojom su se vratili u igru, pred kraj treće četvrtine približili su se i na 76-77, prije no što je "poludio" Christian Wood, koji je postigao svih 15 koševa Mavsa u seriji 15-2, kojom su gosti stigli do vodstva 93-78 osam i pol minuta prije kraja. Ipak, Sunsi su imali snage za još jedan preokret, a ključni čovjek bio je Damion Lee, koji je pogodio tricu za vodstvo domaćih 104-100, 1:38 minuta prije kraja, a onda i težak šut za dva za konačnih 107-105, 9,7 sekundi prije zvuka sirene. U posljednjem napadu Mavsi su dali loptu u ruke Luki Dončiću, ali on je promašio tricu za pobjedu s velike udaljenosti.

Devin Booker je sa 28 koševa predvodio Sunse, DeAndre Ayton dodao je 18 uz 10 skokova, dok je Dončić s 35 ubačaja, devet skokova i šest asistencija bio najefikasniji kod Mavsa, Wood je dodao 25.

Sve rezultate ove večeri možete vidjeti ispod teksta.

Indiana - Washington 107:114
Detroit - Orlando 113:109
Miami - Chicago 108:116
Toronto - Cleveland 108:105
Memphis - New York 115:112 (produžetak)
Atlanta - Houston 117:107
Brooklyn - New Orleans 108:130
Minnesota - Oklahoma City 115:108