Francuzi ih razbili

Blamaža Cibone u Draženovom domu na startu Eurokupa

Košarkaši Cibone otvorili su natjecanje ove sezone u Eurokupu teškim porazom u svojoj dvorani od francuskog Gravelinesa 101-71...

Nakon dugogodišnjeg nastupanja u Euroligi, ''vukovi'' su u ovome natjecanju debitirali na najgori mogući način. Već nakon prve četvrtine su zaostajali s 15 koševa razlike, a na poluvremenu s 19, u trećem periodu su gosti konstantno vodili s više od 20 poena prednosti...

Marin Rozić je s 18 koševa (6-7 za dva poena, 2-5 za tri), 5 skokova i 3 asistencije bio najbolji igrač Cibone. Pavle Marčinković je ubacio 12 poena, Andrija Žižić 11, a povratnik Davor Kus 10.

Gosti su pogodili 15 trica iz 32 pokušaja. Predvodili su ih Albicy s 21 i Akpomedah s 18 koševa.

U drugoj utakmici A skupine, Donjeck je kao domaćin pobijedio Hapoel Jerusalem 80-71.

Dodajmo tome kako su košarkaši Himkija pobijedili u gostima Cholet Basket 75-63, a Zoran Planinić istaknuo se u Himkiju s 8 asistencija. Planinić je odigrao 33 minute. Uz 8 dodavanja za koš, imao je 6 poena i 4 skoka. Krešimir Lončar je odigrao samo 8 minuta i upisao 2 poena i 1 skok.

Bruno Šundov odigrao je nepunih 18 minuta u gostujućoj pobjedi svog Lukoila kod Oostendea 66-65 u D skupini, te je ubacio 3 poena uz 3 skoka. Gađao je samo tri trice i pogodio jednu.

Šime Špralja nije igrao za svoj Nymburk, koji je u gostima slavio kod Arisa 64-55 u C skupini.

Izdvojimo i učinak NBA zvijezde Tonyja Parkera, koji od sredine listopada igra za ASVEL, klub u kojem ima i 20% udjela u vlasništvu.

ASVEL je u D skupini kod kuće pobijedio Valenciju 87-78. Parker je ubacio 34 koša, uz po 5 skokova i asistencija. Iznudio je 8 prekršaja, te je zaradio sjajnu valorizaciju 40 na utakmici. Njegov kolega iz NBA lige i suigrač u francuskoj reprezentaciji Ronny Turiaf dodao je 12 poena i 5 skokova.