Uvjerljiva pobjeda

Bez problema protiv Bugara; čak 6 dvoznamenkastih igrača u novoj pobjedi

Hrvatska košarkaška reprezentacija do 16 godina upisala je i treću pobjedu na Europskom prvenstvu. Ovoga puta bili su bolji od reprezentacije Bugarske rezultatom 98-82...

Hrvatski košarkaši furiozno su otvorili utakmicu, te su dvije minute prije kraja prve četvrtine vodili 29-5. Kao i protiv Turske te Italije, hrvatski su košarkaši bili vrlo raspucani pa su se čak svi igrači uspjeli upisati na listu strijelaca. Do kraja prvog poluvremena prednost je iznosila 25 razlike (54-29), a u tom se ritmu nastavilo igrati i u drugome dijelu susreta.

Košarkaši Ante Nazora povećali su prednost i na 29 razlike tijekom treće četvrtine, da bi se u posljednjoj u potpunosti opustili i dali Bugarima priliku da se razmašu.

Velika prednost Hrvata omogućila je da priliku dobiju i igrači koji su dosad manje igrali od ostalih kako bi se udarne snage što manje potrošile ususret nastavku natjecanja po skupinama.

Čak šest igrača postiglo je dvoznamenkasti broj koševa, a najefikasniji je bio Karlo Žganec koji je ostvario "double-double" učinak od 10 koševa, 14 skokova (šest asistencija) i to u svega 16 minuta provedenih na parketu.

Hrvatska se u drugom krugu natjecanja po skupinama križa sa skupinom C u kojoj je Latvija siguran putnik, dok će iduća dva sudionika navjerojatnije biti Francuska i Litva, ukoliko Ukrajina ne priredi iznenađenje i ne pobjedi Litvu u posljednjoj utakmici dana.