Težak poraz Tomića

Banićev Bilbao razbio Real, Radošević sjajan u pobjedi Armanija!

U 4. kolu skupine F košarkaške Eurolige, Real Madrid teško je stradao na gostovanju kod Bizkaije Bilbaa. Slavio je domaćin s više nego uvjerljivih 93-69...

Sve je praktički bilo riješeno nakon prve četvrtine koju je sastav hrvatskog reprezentativca Banića dobio s 34-14. Do poluvremena je ta razlika narasla i na 26 koševa. Real Madrid je u prvih 20 minuta igre postigao sramotnih 26 poena.

U drugih 20 minuta igra je postala izjednačena s obje strane pa se razlika nije bitno ni povećavala, a ni spuštala. Banić je u pobjedničkom sastavu postigao ubilježio svega šest poena, dva skoka i dvije asistencije u nepune 24 minute provedene na parketu. Kod gostiju drugi Hrvat na utakmici, Ante Tomić, nije ulazio u igru.

Obje su momčadi trenutno na omjeru pobjeda i poraza 2-2 no baskijski je sastav u daleko boljoj situaciji s obzirom da ima bolji međusobni omjer s Realom, te u preostale dvije utakmice ugošćuje sigurnu prvoplasiranu momčad Siene, te putuje u Malagu kod Unicaje, dok "kraljevski klub" mora gostovati kod talijanskog prvaka u posljednjem kolu.

U drugom susretu skupine Siena je s uvjerljivih 84-69 svladala Unicaju čime si je praktički osigurala prvo mjesto u skupini i prednost domaćeg parketa u četvrtfinalu Eurolige.

Luka Žorić ubacio je 14 poena i imao dva skoka za Unicaju, dok je njegov sunarodnjak, ali i suigrač, Hrvoje Perić postigao osam poena. Domaćina je do pobjede predvodio Makedonac Bo McCalebb s 18 koševa.

Recimo još da je talijanski Armani Milano uzvratio ruskom UNIKS-u na svom parketu za poraz u prošlome kolu. Hrvatski košarkaš Leon Radošević odigrao je odličnih 20 minuta utakmice za talijanski sastav ubacivši 11 poena kojima je pridodao i pet skokova. Iz igre je gađao 5-8 za dva poena, a sa crte slobodnog bacanja 1-2.

Efes Anadolu poražen je na svom parketu od grčkog Olympiacosa sa 67-65 u sklopu 4. kola skupine E. Momčad hrvatskog reprezentativca Stanka Baraća pretrpila je treći poraz Top 16 faze natjecanja Eurolige, odnosno drugi uzastopni od Olympiacosa.

Prije svega tjedan dana grčka je momčad slavila na svom parketu s uvjerljivih 83-65, a sada je u samoj završnici uspjela održati vodstvo koje je imala tijekom čitave utakmice. Olympiacos je nakon prve četvrtine imao +7 (16-9), a na ulazu u posljednju dionicu +6. Imao je i 63-54 dvije minute prije kraja, ali je Efes serijom 11-2 došao do izjednačenja (65-65) svega 16 sekundi do kraja.

Nakon grčkog time-outa, Saša Vujačić radi prekršaj na Kostasu Sloukasu koji mirno stavlja dva slobodna bacanja. U posljednjih par sekundi pokušali su Oliver Lafayette (trica) i Tarence Kinsey (šuta za dva poena) odvesti tursku momčad do pobjede odnosno izjednačenja, ali nisu pogodili. Barać je u poraženoj momčadi upisao 16 poena (6-11 za dvicu, 4-8 slobodna bacanja), te sedam skokova i jedan asist.

Već spomenuti Lafayette bio je najefikasniji s 22 postignuta koša. Goste su do pobjede predvodili Papanikolaou i Printezis koji su ubacili po 16 poena svaki. Ovom pobjedom Olympiacos je došao do omjera pobjeda i poraza 2-2, dok je Efes, čija će dvorana biti domaćin Final Foura ove godine,najvjerojatnije ispao iz kombinacija za četvrtfinale.