Euroligaški ogled

Ukić vodio Fener do pobjede, Andrić i Markota poraženi!

Košarkaši UNIKS-a pobijedili su u Kazanu momčad Galatasaraya sa 72-61 u ogledu 7. kola D skupine Eurolige...

Ruska momčad ostvarla je petu pobjedu, a Galatasaray četvrti poraz. Hrvatski reprezentacivac Lukša Andrić odigrao je za goste nepunih 11 minuta, u kojima je prikupio 5 osobnih pogrešaka. Andrić je postigao šest poena uz šut 2-4 za dva poena i 2-2 iz slobodnih bacanja. Imao je dva skoka i dvije izgubljene lopte.

Turskoj momčadi nije pomoglo što je prikupila 10 skokova više od domaćina. Terrell Lyday predvodio je UNIKS sa 17 koševa, dok je u Galatasarayu jedini s dvoznamenkastim brojem koševa bio slovenski reprezentativac Jaka Lakovič, koji je ubacio 12 poena uz samo jedan promašaj.

U skupini A , Fenerbahçe je na domaćem parketu savladao Olympiacos 86-70, a u skupini D Montepaschi je očekivano slavio na gostovanju kod Olimpije 63-57.

Oko 6000 gledatelja u Stožicama imalo je priliku gledati tvrdu utakmicu s malim brojem koševa u kojoj su prednjačile tvrde obrane. U takvim uvjetima talijanski je prvak iščupao petu ovosezonsku pobjedu i nanio Union Olimpiji šesti poraz.

Hrvatski reprezentativac Damir Markota bio je najbolji pojedinac svoje momčadi s valorizacijskim indeksom 20. Ubacio je 10 koševa (dvice 3-4, trice 0-5, sl. bacanja 4-4) i uhvatio čak 15 lopti pod obručima, od čega 7 u napadu. Za nepunih 37 minuta na parketu skupio je i 5 asistencija, ali i 4 izgubljene lopte.

Najbolji strijelac "zmajčeka" bio je Ben Woodside s 11 koševa.

Strijelce Montepaschija predvodio je makedonski reprezentativac Bo McCalebb sa 16 koševa, a dvoznamenkast su učinak ostvarili i Igor Rakočević (14), Davis Moss (13) i David Andersen (10).

U Istanbulu Fenerbahçe pod trenerskom palicom Nevena Spahije došao je do vrijedne pobjede nad Olympiacosom u posljednjoj četvrtini koju je dobio s 13 razlike (27-14).

Strijelce Fenerbahçea predvodio je Curtis Jerrells sa 17 koševa, odmah do njega bio je Roko Leni Ukić sa 16 koševa. Hrvatski playmaker dvice je gađao 4-8, trice 2-5, a slobodna bacanja 2-2. Skupio je i 3 skoka, 2 asistencije, 1 ukradenu i dvije izgubljene lopte za 27 minuta na parketu.

Bojan Bogdanović igrao je nepunih 17 minuta i za to vrijeme upisao 8 koševa (dvice 2-4, trice 0-1, sl. bacanja 4-6), uz 1 skok.

Najbolji u redovima grčke momčadi s 14 koševa i 7 skokova bio je Kyle Hines.