Allen Iverson opet izgubio, vrlo dobri Andrić i Žižić

U 2. kolu Eurocupa hrvatski košarkaši Andrić i Žižić pružili su dobre partije, a bivša NBA zvijezda Allen Iverson...

Hrvatski košarkaši Lukša Andrić i Andrija Žižić odigrali su odlične utakmice za svoje klubove u 2. kolu Eurocupa. Andrićev Galatasaray je pritom kod kuće pobijedio Cantu (76-57), dok je Žižićev Asvel poražen u gostima kod Hemofarma (97-93).

U dvoboju momčadi koje su bile uspješne i u 1. kolu skupine E Galatasary je u svome Istanbulu bio vrlo uvjerljiv protiv talijanskog Cantua, a bivši centar Cibone je bio jedan od najboljih igrača na parketu. Ubacio je Andrić za 20 minuta 19 koševa (šut za dva poena 7-8, slobodna bacanja 5-7) te dodao tome četiri skoka i jednu asistenciju.

Žižić je u Vršcu, u sklopu skupine B, također ubilježio 19 poena za svoj Asvel u 28 minuta na parketu. Pritom je za dva poena šutirao 9-14, iz slobodnih bacanja 1-1, a učinku je dodao i pet asistencija te dva skoka.

Benetton hrvatskog trenera Jasmina Repeše slavio je u skupini F, u gostima kod grčkog PAOK-a, sa 67-62. Sandro Nicević je za pobjedničku momčad u 23 i pol minute igre ubacio 12 koševa (šut za dva poena 5-10, slobodna bacanja 2-2), uhvatio tri lopte i jednom asistirao, dok Hrvoje Perić nije igrao.

Spomenimo i da je nekadašnja NBA zvijezda Allen Iverson u porazu Beşiktaşa kod Göttingena (85-83) ubacio 18 koševa, ali uz slab šut za dva poena (5-11), te čak pet izgubljenih lopti.

Panellinios – GasTerra (kasnije)

Redoslijed: 1. Galatasaray 2-0, 2. Cantu 1-1, 3. GasTerra 0-1 (-1), 4. Panellinios 0-1 (-1)